ישיבה תיכונית

ישיבה תיכונית היא למעשה ישיבה לגיל תיכון שיש בה גם לימודי קודש וגם לימודים תיכוניים לתעודת בגרות. סדר היום בישיבה מחולק ללימודי קודש בבוקר, ולימודי חול מהצהריים. לגבי הבגרויות זה […]

ישיבה תיכונית היא למעשה ישיבה לגיל תיכון שיש בה גם לימודי קודש וגם לימודים תיכוניים לתעודת בגרות. סדר היום בישיבה מחולק ללימודי קודש בבוקר, ולימודי חול מהצהריים.

ישיבה תיכונית, תיכון דתי, ישיבהה

לגבי הבגרויות זה משתנה מבחינת ההיקף והתחומים: יש מסלול בגרות מלא עם 5 יח”ל במתמטיקה, אנגלית ומגמות ריאליות וגם מגמות הומאניות. באופן כללי, ברוב הישיבות התלמידים ניגשים ל-5 יח”ל בגמרא ובחלק מהישיבות יש בחירה בין מסלול גמרא 5 .יח”ל ובין מסלול תורה שבעל פה 5 יח”ל

גם מבחינת האופי של הישיבה, יש ישיבות תיכוניות רבות עם כל מיני סוגים שונים. יש כאלו עם יותר לימודי קודש או לימודי חול בצורה מוגברת ויש כאלו שמשלבות עוד תחומים. למשל, כאלו דגש על לימודי סביבה (“ישיבה סביבתית”), מדעים, אמנויות ומוסיקה, חקלאות, ואפילו מגמה ימית.

גם לגבי המגורים, יש כאלה עם פנימייה מלאה וכאלו עם חצי פנימייה. בישיבות עם פנימיה מלאה התלמידים ישנים בישיבה כל השבוע וחוזרים הביתה לקראת סוף השבוע. בפנימיה יש פעילויות חברתיות וחוגים בשעות הערב אחרי שעות הלימודים. בפנימיות יש שבת ישיבה בערך אחת לשלושה שבועות.

לעומת זאת, במוסדות שיש בהם פנימיה חלקית, או חצי פנימיה, התלמידים ישנים בפנימיה שני לילות בשבוע, ובשאר הלילות הם ישנים בבית. בצורה הזאת הם מקבלים בעצם גם את הבית וגם את החיים החברתיים של הפנימיה.