חדשות וחדשנות בחינוך >

תמונת הניצחון – שירת התלמידים מול בית עידו ז”ל – הילד שנרצח מהטילים

קרדיט צילום תמונה: דביר בן שושן

עם כניסת הפסקת האש, חזרו מוסדות החינוך בדרום הארץ לשגרה. בישיבה התיכונית שבקריית חמ”ד אמית שדרות, בחרו לפתוח את השבוע קצת אחרת.
בניגוד לפעמים שבהם החזרה לשגרה הייתה בתחושה כבדה, בחרו בישיבה לפתוח את השבוע בצורה עוצמתית, תוך חוסן וגבורה לעיר כולה. התלמידים פתחו את היום בתפילה משותפת של כל הישיבה בבית כנסת המרכזי בשדרות. לאחר מכן צעדו עם דגל ישראל ענק לכיוון הבניין שבו נפל הקסאם שהרג את הילד עידו אביגל בן ה-5.
מתחת לבניין התאספו התלמידים למעגלים של שירה עוצמתית: ‘אני מאמין, ‘התקווה’ וכמובן ‘עם ישראל חי!’.‏
התלמיד דולב בן שושן משתף: “בתור תושב שדרות 16 שנה, אני מבין מה העיר עברה בשנים האלו. זה כואב לעמוד מתחת לבניין שנפגע ושנהרג בו עידו ז”ל, מצד שני היה מרגש ומחזק לעמוד דווקא שם ולשיר כולנו ביחד את השיר ‘אני מאמין’ עם דגל ישראל. זאת תמונת ניצחון אמיתית, שלמרות כל מה שעם ישראל עבר ועובר, כולנו נשארים מאוחדים חזקים ומאמינים”.
הרב ישראל אוחיון, ראש הישיבה: “המטרה שלנו להראות לשדרות, לעוטף עזה ולחמאס, אחרי עשרה ימים ועשרים שנה של ניסיון לשבור את הרוח – אנחנו אומרים להם בקול ברור: לא הצלחתם במשימה ולעולם לא תצליחו. עם ישראל חי וקיים”.
אסף בן דוד, מנהל קריית החינוך: “דווקא אחרי כאלו ימים מורכבים, לנו ברור שחיזוק האחדות והתרוממות הרוח הם הדברים שעם ישראל זקוק להם. מרגש ונותן כוח לראות את העוצמות של התלמידים והצוות”.

שירת תלמידי הישיבה התיכונית שבקריית חמ
שירת תלמידי הישיבה התיכונית שבקריית חמ"ד אמית שדרות מול בית עידו ז"ל
שירת תלמידי הישיבה התיכונית שבקריית חמ"ד אמית שדרות מול בית עידו ז"ל