חדשות וחדשנות בחינוך >

תלמידי מקיף אמית באר שבע מצדיעים לשורדי השואה

תלמידי מקיף אמית באר שבע מצדיעים לשורדי השואה

לכבוד יום השואה הבינלאומי, תלמידי בית החינוך מקיף אמית באר שבע השתתפו במיזם מקסים של עמותת ‘בנועם הלב’ וחילקו זרי פרחים לשורדי שואה ברחבי באר שבע.

התלמידים נכנסו לבתי שורדי השואה וחלקם זכו לשמוע את סיפור חייהם. התלמידים יצאו עם תחושה של כבוד וגאוה שהם חלק ממשהו גדול וניצחי כמו עם ישראל.

בנוסף, הגיעו אל בית החינוך 20 שורדי שואה למפגש חגיגי שנערך לכבודם בבית החינוך. המפגש נפתח בדברי המנהלת רונית מלכא, ולאחריו כל זוג תלמידי כיתה י’ ישב עם שורד שואה אחד, שמע את הסיפור וגם תיעד את דבריו בכתב. זהו מפגש ראשון מבין סדרת מפגשים שמתוכננת בע”ה כדי להמשיך את הקשר החשוב

אלמוג מקייבסקי, תלמידת כיתה י שיתפה: “הגיעו אלינו 20 ניצולי שואה על מנת שדור הצעיר יכיר ויזכור את סיפורם לנצח. יצא לנו להכיר את ליליאן, פלורי ושמעון – מהם שמענו סיפורים שלא תיארנו לעצמנו שבאמת קרו. הופתענו מאוד גם מחייהם המלאים כיום. שמחנו להכירם, התרגשנו מאד מהמפגש ונשמור על קשר”.

צוריאל רובינס, מנהל בית החינוך: “במקיף שלנו מנסים לחבר את התלמידים לזכר השואה בכל דרך אפשרית ולכן גם את יום השואה הבינלאומי אנחנו מציינים בצורה משמעותית ומרכזית. התרגשנו מאוד לארח את הגיבורים שורדי השואה אצלנו במקיף, המעט שאנחנו יכולים לעשות עבורם”.

פורסם בתאריך: 07.02.2023