חדשות וחדשנות בחינוך >

תלמידי אמית ב’ אשקלון וג’וחא נפגשים בתחנה

תלמידי אמית ב’ אשקלון וג’וחא נפגשים בתחנה

תלמידי בית החינוך אמית ב’ אשקלון יצאו לעשות מתוק בלב לחיילים ולחיילות צה”ל ולהביע את תמיכתם והערכתם לחיילים, במיוחד בתקופה זו.

התלמידים הגיעו לתחנת הרכבת באשקלון ולתחנה המרכזית באשקלון וחילקו לחיילי צה”ל במבה, קולה, חיוך חם וברכה כתובה, לזכר ג’וחא.

הפעילות התקיימה כחלק ממבצע ג’וחא בה נוטלת חלק רשת אמית, לזכרו של רס”ן יוחאי (ג’וחא) קלנגל הי”ד שנפל בהר דוב מירי טיל נ”ט על הרכב בו נסע בעת שהוביל פעילות מבצעית. בתפקידו האחרון הוביל את הלחימה במבצע ‘שובו אחים’ בצוק איתן. יוחאי קיבל תעודת הצטיינות מהרמטכ”ל על דרך הפיקוד בה הוביל את חייליו מתוך דאגה לכלל צרכיהם.

יוחאי תמיד היה מעודד חיילים שהתקשו במהלך השירות הצבאי באמצעות במבה, קולה ומילים מחזקות וביום נפילתו החלה המסורת של עשיית מתוק בלב לחיילים לזכרו.

שילת בר לב ואגם דימרי, תלמידות כיתה י5 שיתפו: “כשנחשפנו לסיפורו של יוחאי החלטנו לאמץ את המיזם ולהשכים קום כדי להמשיך את המורשת שלו. המפגש עם החיילים בשעת בוקר מוקדמת גרם לנו להבין את השליחות החשובה שלהם. שמחנו לגלות כי חלקם מכירים את פועלו, ויותר ששמחנו להעביר את מורשתו לאלו שלא הכירוהו, חזרנו בתחושת סיפוק גדולה”.

גדעון שינדלר, מנהל בית החינוך: “אנו רואים חשיבות עליונה בחינוך להכרת הטוב והעלאת זכרם של חיילי צה”ל שחרפו נפשם במערכות ישראל למען העם והארץ. כמות המתנדבים בבית הספר מעידה על חשיבות הרגישות החברתית בבית החינוך”.

פורסם בתאריך: 11.01.2022