חדשות וחדשנות בחינוך >

שיעור בטייסת

שיעור בטייסת

כחלק מהתכנית במכינת ‘מצפן’, יצאו תלמידי כיתה י”ב בבית החינוך אמית י’ אשדוד לסיור בטייסת יסעורים בבסיס תל נוף, שם השתתפו בשיחה עם טייס צעיר מהטייסת, והתרשמו ממסלול ההכשרה בקורס הטיס ובטייסת ועל תפקידי הטייסת בחירום ושיגרה.

בנוסף, ביקרו התלמידים בבית הספר לצניחה, שם התרשמו מתפקיד מקפלי ומקפלות המצנחים, שמעו על האחריות שמוטלת עליהם וקיבלו סיור מקוצר בבית הספר לצניחה על תפקיד מדריכי ומדריכות הצניחה בהכשרת לוחמי הצנחנים ויחידות העילית של צה”ל.

מטרת הביקור הייתה לחשוף את התלמידים למגוון תפקידים משמעותיים בצבא, הרעיון היה להראות שכל תפקיד יכול להיות משמעותי, בדרכו ולכל אחד יש חלק בבניית החוסן של הצבא.

התלמידים סיימו את היום באנדרטת הצנחנים, שם שמענו שיחה מרתקת מפיו של סא”ל במילואים אליסף רמות, לוחם בסיירת צנחנים וביחידת שלדג העוסק היום בתחום הלוגיסטי במשרד הביטחון – על מסלול חייו, על תחנות מרכזיות בצבא ומה הוא חושב על התפקיד המרכזי של בני הנוער בעיצוב החברה הישראלית.

החניכה שיראל וקנין שיתפה: “היום הזה בטייסת תרם לי המון, הוא גרם לי לפתוח יותר אופציות לגבי מה שאני רוצה לעשות בצבא. אלו דברים שאני שמחה שיוצא לי לעשות במסגרת בית ספר ואני יודעת שבלי המכינה לא הייתי חושבת על זה בכלל”.

נעם טחן, ממחנכי כיתה יב: “הרעיון מאחורי הסיור היה שתפקיד משמעותי הוא לא רק ביחידות המיוחדות והלוחמות. כל אחד צריך לשאוף לתרום ככל יכולתו, ובמסגרת הנתונים האישיים שלו וחשוב לזכור שלא התפקיד הופך את השירות למשמעותי יותר או משמעותי פחות- הגישה שלנו, הרצינות שלנו בתוך התפקיד ומה שנעשה בתפקיד- הם ההופכים אותו לבעל משמעות, וזה תלוי רק בנו”.

פורסם בתאריך: 27.11.2022