חדשות וחדשנות בחינוך >

שבוע החיבורים בחברה הישראלית באמית באר טוביה

במסגרת שבוע חברה וחיבורים ברשת אמית, התקיים השבוע פאנל מיוחד בבית החינוך אמית באר טוביה, בהשתתפות אנשי התקשורת אמילי עמרוסי ופרופ’ יובל אלבשן.
באירוע, אשר שודר בזום ויוטיוב לכלל תלמידי רשת אמית בארץ, עלו נושאים בוערים על סדר היום של החברה הישראלית בשיח מכבד בגובה העיניים, כשהתלמידים השתתפו בדיון באמצעות הצבעה דיגיטלית בעד אחת העמדות שעלו לדיון.
הפנאל היווה חלק מיום פעילות משמעותי שנערך בנושא, במסגרתו נכנסו לכיתות עשרות מקהילת באר טוביה לשיח על סוגיות ליבה בחברה הישראלית בהקשר של רצח רבין. במקביל, עשרות קצינים וחיילים מבסיס חיל האוויר בחצור היו שותפים לשיח בכיתות בחטיבת הביניים ואילו מפקד הבסיס הוביל שיח בשכבה י וכן השוטר שעצר את יגאל עמיר השתתף אף הוא.
התלמידה מעיין כהן משתפת: “בפאנל המעניין הביטוי ‘כוחה של מילה’ קיבל משנה תוקף. כיצד אנשים מפורסמים ומשפיעים יכולים להשפיע בעזרת דיבור”.
אביגדור ויצמן, מנהל בית החינוך: “אחד הלקחים מהרצח הנורא של יצחק רבין הוא הפנמה של כללי המשחק הדמוקרטי, מניעת אלימות והעצמה של השיח והכבוד לזולת. הדוגמא האישית שקיבלו התלמידים מדיון של נציגים משני קצות הקשת הישראלית, אשר מצליחים לנהל שיחה מכובדת ועניינית ומרתקת במיוחד – מהווים השראה לתלמידים בחברה הישראלית”.

פורסם בתאריך: 18.10.2021