חדשות וחדשנות בחינוך >

רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון – המורה המצטיינת בארץ

רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ

הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע”ש דליה צ’שנובסקי, מטעם החברה הישראלית לכימיה לשנת 2023 – היא רחל קלנר, מורה לכימיה ורכזת מקצוע באולפנת אמית ישורון, פתח תקווה.

הפרס הוענק לה מסגרת הכנס השנתי ה-87 של החברה הישראלית לכימיה שנערך השבוע באוניברסיטת ת”א.

בנימוקי הזכיה נכתב כי במהלך למעלה מ-37 שנות הוראה בכימיה, רחל מחדשת ומגוונת את שיטות ההוראה ומשלבת דרכי הוראה חדישות, תוכניות לימוד חדשות ותכניות הערכה חדשות, כולל בחינת בגרות מתוקשבת. “אין זה מפתיע כי בבית ספרה, שבו היא תורמת לצוות בית הספר בלימוד ובחינוך, מגמת כימיה מבוקשת ומשגשגת”. רחל אף תורמת מנסיונה ומזמנה למורים רבים באמצעות שיתוף חומרי למידה מגוונים וחדשניים, מצגות, פעילויות וניסויים. כל זאת בפלטפורמות שונות, כולל קבוצות וואטספ פרטיות.

מעבר לשירותה כמורה לכימיה, מילאה רחל שורת תפקידים ברמה הארצית. היא היתה אחראית על פיתוח והטמעת הקורס ‘כימיה לעניין’ במסגרת ‘ישראל דיגטלית, וכתבה במסגרת מכון ויצמן, חוברות של תובנות מבחני הבגרות בכימיה והתאמתם לשינוי תכניות הלימוד. עוד העבירה השתלמויות בנושא אינפוגרפיקה כימית.

בתגובה לזכיה, אמרה רחל קלנר: “כשהיינו קטנים אמרנו “ה’ הוא פה, ה’ הוא שם, ה’ נמצא בכל העולם”. ואכן, הכימיה מפגישה אותנו בכל הסובב בעולמנו. דרך הוראת הכימיה ניתן להפגיש את התלמידות עם נפלאות הבריאה. ובנימה אישית: במהלך הוראת הכימיה אני מנסה להפגיש את הבנות עם הכוחות המצויים בכל אחת ואחת. חשוב לי שכל בת תצליח להאמין ביכולתה להשיג כל מה שתחפוץ אם תאמין בעצמה. חשוב לי שתהיה כימיה בין התלמידות, ובהמשך, כימיה עם הסביבה כולה. בכל מצב חשוב לחשוב גם על האחר ולא רק על עצמך. כמה טוב שיש כימיה ביננו”.

מבשרת יעקבס, מנהלת האולפנה: “באולפנית אמית ישורון מסורת של מצוינות אקדמית ורחל, כמורה מעוררת השראה ופורצת דרך, שמשלבת מצוינות מדעית עם השקעה ומסירות לתלמידות, מבטאת מצוינות זו.רחל עומדת בראש מגמת כימיה שנים רבות ובזכותה תלמידות רבות מגיעות למגמה ואף ממשיכות להתפתח בתחום בלימודיהן האקדמים. אנו שמחים על ההוקרה שקיבלה רחל וגאים בהישג הנפלא שלה ושל הצוות כולו”.

פורסם בתאריך: 15.04.2024