חדשות וחדשנות בחינוך >

מתנתקים ממירוץ החיים: תלמידי ישיבת אמית יגל אשדוד במסע הורים וילדים לירושלים

מתנתקים ממירוץ החיים: תלמידי ישיבת אמית יגל אשדוד במסע הורים וילדים לירושלים

חוויה חינוכית יוצאת דופן בעולם של מסכים, התרחשה השבוע כאשר תלמידי שכבה ז’ בישיבת אמית יגל אשדוד, יצאו למסע ייחודי של הורים וילדים.

למשך 24 שעות, עזבו האבות את כל עיסוקיהם והקדישו את זמנם לבניהם היקרים. המסע שיצא לדרך מהרי ירושלים, כלל 13 משימות מאתגרות משותפות בהם אבא ובן התבקשו לנהל שיח ולדון עליהם ביחד.

שיא המסע הייתה ההצדעה בשיירה ארוכה מלווה בשירה, ריקודים ודגלי ישראל לכותל המערבי בירושלים– שם התקיימה עצרת סיכום מרגשת.

אלעד שפרונג, דובר מועצת התלמידים: “מסע בר המצווה היה מאוד משמעותי בשבילי. המסע הפך אותי מילד קטן לבוגר וחיבר ביני לבין אבי. השיא היה בכותל, כל ההורים והתלמידים התחברו – זה היה הדבר הכי מרגש שראיתי. מקווה שכל אחד יעבור מסע כזה”.

אליהו מלמד כהן, אבא של שלה, תלמיד כיתה ז1: “נהננו מגיבוש בין אב לבן בצורה חוויתית וייחודית, אוירה חמה ומורל גבוה. תודה על ההשקעה, הדאגה עד הפרטים הקטנים, היחס החם, וחיוך האמיתי לכל אחד מאתנו הורים ותלמידים כאחד. המסע נחרט בזכרוננו בצורה בלתי נשכחת”.

הרב שלום מלול, ראש הישיבה: “מסע בר מצווה של ישיבת אמית יגל אשדוד היה אחד האירועים המרגשים שזכינו להם השנה. אבות ובנים צעדו ברגל לכיוון הכותל מהרי ירושלים, לאחר חוויה משותפת של לינה באוהל ביחד. אחד הדברים הקסומים זה לחבר את הבנים לאבות ולחבר את האבות לבנים. שנת בר המצווה היא שנה משמעותית לא רק בהנחת התפילין ובחובת המצוות, אלא גם בחיבור העמוק של הנער המתבגר לדרכי אבות למסורת אבות ולשרשרת הדורות מאבא לבן, דור אחר דור. השמחה, השירה ודגלי ישראל שרקדנו איתם ברחובות ירושלים, הרימו את הרוח של התלמידים, האבות ואת רוח העם היושב בציון”.

פורסם בתאריך: 07.06.2023