חדשות וחדשנות בחינוך >

מצחיק ורציני: תלמידי מגמת הרפואה בהשתלמות שכולה לב

במסגרת המעורבות החברתית והחיבור לתחומי הדעת, יצאו תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמית י’ אשדוד יחד עם חבריהם לכיתות י3+י4 למפגש מצחיק ורציני עם ז’רום ארוש הליצן הרפואי המיוחד שכולו לב.
התלמידים למדו מקרוב על עבודת הליצן הרפואי, על החיבור בן עולם הגוף והנפש וכן שמעו סיפורים מרגשים וגם כואבים שמהווים חלק משגרת יומו של עובד הרפואה. כך למשל התעורר דיון משמעותי על אתיקה רפואית, על רפואה ומוסר. סוגיות שעלו: “איך אני יכול להגיש עזרה למחבל?!”, “איך נפרדים מילד בן 5 לפני מוות?” וכדומה. מסתבר שליצנות רפואית היא עסק רציני מאוד.
דביר סמדר תלמיד כיתה י3 משתף: ‏”מאוד נהניתי מהליצן רפואי שמשמח ילדים במצב הרפואי הקשה שלהם הוא עושה עבודת קודש כדי לעזור לילדים האלה הוא עורר בי ריגוש והוא מעורר השראה”.
חברו לכיתה, אפיק גיאת מוסיף: “הפעילות עם הליצן הייתה מאוד מהנה. בהתחלה היה קשה לילדים לזרום אבל עם הזמן הילדים יותר נפתחו והבינו שהטיפול הפסיכולוגי שהליצן עושה חשוב לא פחות מהטיפול הפיזי. הכרנו נשמה גדולה שנותנת לחולים תקווה”.
מוטי ארבל, מנהל בית החינוך: “אנו מקפידים לחשוף את תלמידינו לעולמות הנוגעים לתחומי הדעת המלמדים בפעילויות העשרה ייחודיות, מגוונות וחוויתיות. אני גאה בתלמידי המגמה והשכבה שניהלו שיח בוגר ואיכותי בנושא החשוב של אתיקה רפואית”.

פורסם בתאריך: 07.11.2021