חדשות וחדשנות בחינוך >

מצדיעים לפצועי צה”ל במקיף אמית באר שבע

מזה תקופה ארוכה צוות ותלמידי בית החינוך מקיף אמית באר שבע, שמו להם למטרה להעצים את השייכות למסורת ישראל ומדינת ישראל יחד עם הערכים של נתינה חברתית, אקטיביות ומעורבות.

לכבוד יום ההוקרה לפצועי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה, יזם בית החינוך מירוץ הוקרה בהובלת התלמידים והצוות החינוכי, כאשר התלמידים התחלקו לוועדות עבדו ותכננו את כל הפעילות בשבועיים האחרונים.

התלמידים והצוות החינוכי רצו מהמקיף עד פארק הילדים, שם ערכו מעגלי שיח עם פצועי צה”ל וסיימו בטקס הוקרה שהתקיים בשיתוף עם בית הלוחם באר שבע ועמותת “איתכם כל הדרך”.

פצועי צה”ל מכל הגוונים הגיעו לשתף את התלמידים. פצועים עם פוסט טראומה וכאלו עם פציעות גופניות, פצועים ממלחמת יום כיפור, כמו גם פצוע מעופרת יצוקה. ובהם: פז מנצור, בועז גרדוס, יוגב פרץ הסמן, אורי בינדר, צביקה קומי, שמעון מלול ואמיר רוזנבליט.

התלמידה שירז כהן מכיתה י׳8 משתפת: “הייתה חוויה מעצימה ביותר, הייתי שם ופשוט הייתי מאושרת על כל רגע שהחלטתי לקחת חלק ביום המרגש הזה. התרגשתי לעמוד מול פצועי צה״ל ולהודות להם על כל מה שהם עשו בשבילנו”.

צוריאל רובינס, מנהל בית החינוך: “ביום הזה למדנו שגבורה היא לא רק למות בקרב. גבורה היא גם לבחור בחיים על אף האתגרים הפיזיים והנפשיים. הגיבורים שאיתם נפגשנו היום הדגימו לנו בגופם ונפשם מהי גבורה”.

פורסם בתאריך: 23.11.2021