חדשות וחדשנות בחינוך >

מסע ההיכרות עם החברה הישראלית

מסע ההיכרות עם החברה הישראלית

בבית החינוך אמית רננים ברעננה, יצאה לדרך בפעם השלישית – התכנית ‘מקום בלב’.

קבוצה של תלמידות מכתות י’ יצאו למסע בו יפגשו במהלך השנה את החברה הישראלית מקרוב.

בסיור הפתיחה שהתקיים השבוע לכפר עציון, גבעת גל וחברון – פגשו התלמידות את היישוב היהודי בגוש עציון ולמדו מקרוב על הקרבות בכפר עציון, על הקמת חווה ובתים בגבעת גל, סיירו בבית הדסה ובאזור היישוב היהודי בחברון, התפללו במערת המכפלה וסיימו באלון הבודד שבאלון שבות.

התכנית התחילה דווקא בחברון שם קבורים אבות ואימהות האומה, ששם הכל התחיל ברגע שאברהם קנה את המערה ומבין שהישיבה בארץ ישראל יש בה גם זכות אבות וגם השתדלות מעשית.

בהמשך יסיירו התלמידות גם בתל אביב, ירוחם, ברמת גולן ועוד.

התלמידה בארי רזאל שיתפה: ”הסיור היה מיוחד מאוד. פגשנו אנשים שחיים בחברון ומיישבים שם את הקהילה היהודית, הקשבנו לדעות מעניינות וניהלנו דיונים וויכוחים. למדנו דברים חדשים והחכמנו מאוד”.

אפרת שוורץ מנהלת חטיבה עליונה אמית רננים: “כבר שנה שלישית שאנחנו באמית רננים מגשימות חלום. השנה יותר מתמיד, כל כך רלוונטי ואפילו קריטי לצאת ולהכיר את מגוון האוכלוסיות בארץ. רק ידע ושיח אישי עם אנשים שונים יביא לעוד אהבה וחיבור. בקיבוץ, בתל אביב, בגולן, בדימונה ועוד להבין שכולנו באמת ביחד לא רק בתאוריה אלא ממש למעשה. כולנו שייכים לאותה האומה עם אותה המסורת. גם אם הדרכים שונות. וזה בדיוק מה שקורה במקום בלב”.

פורסם בתאריך: 21.09.2023