חדשות וחדשנות בחינוך >

מחברת החשמל אל אמית טכנולוגי אשדוד

מחברת החשמל אל אמית טכנולוגי אשדוד

סימון וחניש, עבד בחברת החשמל כ-33 שנה, וכשיצא לגמלאות הגשים חלום וחזר לבית הספר לתפקיד אב הבית בבית החינוך אמית טכנולוגי אשדוד – שם הוא משתמש בכישוריו הנפלאים כדי להעביר תהליכים חינוכיים עם התלמידים.

בכובע השני שלו במרכז להורות באשדוד, סימון הוא מנחה קבוצות הורים עם התמחות בקשב וריכוז, מטפל בסי.בי טי. ובנוסף גם מאמן נוירופידבק. בזכות כישוריו אלו, הוא מסייע לא מעט לתלמידים. “לא פעם אני מנהל איתם שיחות מקצועיות”, הוא מתאר. “ישנם גם כאלה שלפי ראות עיניי צריכים אוזן קשבת – ואני מעניק להם אמפתיה והקשבה”.

סימון זוכה להערכה רבה מצד ההורים והתלמידים. כך למשל באחד התלמידים שהיה עם בעיות התנהגות ובקושי שיתף פעולה עם הצוות. סימון הקדיש לו זמן רב לאורך השנה, אך הפירות טרם נראו באופק. כשבהנהלה התחילו לחשוב להציע לתלמיד מסגרת חלופית לשנה הבאה, ביום האחרון ללימודים הוא הגיע אליו, נתן לו חיבוק גדול ואמר לו תודה על כל השנה ובדמעות ביקש להשאר.

מבחינתו, העבודה בבית הספר מהווה סגירת מעגל מרגשת. זהו בית הספר בו למד בעצמו בין השנים 1973 עד 1975. “כשאני מצליח להחזיר לכיתה תלמיד עם בעיית קשב וריכוז – זה הסיפוק הכי גדול שלי בתפקיד”, הוא משתף. “אני אומר לעצמי שזאת מצווה גדולה ומחייך לעצמי. שששש.. לא לספר”.

סימה פרץ, מנהלת בית החינוך: “צירופו של סימון אל צוות בית הספר מהווה עבורנו ברכה גדולה. מבחינתנו, הוא חלק מהצוות החינוכי לכל דבר ופירות ההשקעה שלו ניכרים בתלמידים רבים”.

פורסם בתאריך: 16.08.2023