חדשות וחדשנות בחינוך >

מדלית ארד חיפאית

קרדיט צילום תמונות: מרכז מדעני העתיד

רעות גולדברג מאולפנת אמית חיפה בהישג מרשים באולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית
רעות גולדברג מאולפנת אמית חיפה זכתה במדליית ארד, במסגרת נבחרת ישראל באולימפיאדת הבינלאומית ה-51 לפיזיקה (IPHO) שנערכה השבוע בליטא, והביאה הרבה כבוד למדינת ישראל.
בתחרות השתתפו כ- 80 מדינות מכל העולם והנבחרת הישראלית זכתה בארבע מדליות כסף ומדליית ארד כשכל חבריה זכו במדליות והיא הגיעה למקום ה- 15 בעולם.
רעות גולדברג: “לאורך כל השנתיים האחרונות השקעתי הרבה זמן בלימודי פיזיקה לקראת האולימפיאדה. במהלך כל הזמן הזה לא חשבתי שאגיע עד האולימפיאדה, ולמדתי כי נהנתי מהלמידה ומהאתגר שהנבחרת הציבה לי. אני כמובן מאושרת מהזכיה במדליה, אבל הרווח האמיתי הוא באנשים שפגשתי והכלים שרכשתי במהלך הלמידה. את הניצחון שלי השגתי עוד לפני שניגשתי למבחן”.
מוריה שפירא מנהלת אולפנת אמית חיפה ברכה את רעות על ההישג הבינלאומי המרשים. “רעות השקיעה ועמלה רבות כדי לקטוף את המדליה, לתפארת מדינת ישראל. אני מאמינה כי ההשקעה במצוינות, בתחומי המדע בכלל והפיזיקה בפרט, הם יעד משמעותי ונמשיך להשקיע בהם”.
ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם: “חיפה מובילה בחינוך, מגיל גן ועד תיכון, והדבר בא לידי ביטוי בין היתר בהישג המדהים הזה – מדליית ארד בפיזיקה שהצפינה לכרמל. בשם כל תושבי חיפה, אנחנו גאים ברעות ובטוחים שהיא תביא עוד כבוד רב לעיר שלנו”.
מנכ”ל רשת אמית ד”ר אמנון אלדר: “רעות הגיעה להישג מצויין והיא מופת להשקעה, מסירות וכישרון. כל הכבוד להוריה, למורים שלה ולצוות האולפנה על התמיכה וההעצמה”.

פורסם בתאריך: 27.07.2021