חדשות וחדשנות בחינוך >

מאשדוד לירושלים – מסע אבות ובנים

מאשדוד לירושלים - מסע אבות ובנים

קרדיט צילום תמונה: אהרן מגל

מסע בר מצווה אבות ובנים עולים לירושלים של כ-150 תלמידי כיתות ז וח מישיבת אמית אשדוד בליווי האבות הסתיים בטקס מרגש בכותל המערבי.

המסע נועד לחזק את הקשר והחיבור של התלמידים לירושלים ואת הקשר בין אב לבן עם כניסת הבנים לעול מצוות.

לאחר פעילות odt מגבשת בחניון העליון לסטף, יצאו התלמידים ואבותיהם למסע רגלי להר הרצל, כאשר לאורך הדרך היה מופע של שחקני רחוב שהציגו את הדילמות בחינוך הבנים והדילמות שיש בכל דור ודור וכן 13 תחנות של משימות זוגיות ברוח שנת בר מצווה. המסע הסתיים בהליכה משער יפו לכותל עם דגלי ישראל, תפילת מנחה ושירת עם ישראל חי.

מאיר אוחיון, תלמיד כיתה ח’2 שיתף: “שמחתי לטיול המיוחד עם אבא שלי. כל החוויה: ללכת ביחד לעלות יחדיו לירושלים הייתה משמחת. תודה לישיבה על המסע המיוחד”.

הרב אורן אלקרייף מנהל חטיבת ביניים: “בכותל המערבי יצרנו מעגל שירה ענק. שירת אם אשכחך ירושלים של תלמידי הישיבה והאבות חדרה ללבבות כל באי הכותל. זהו מסע ייחודי ומרגש, שמחבר בין אב לבנו והשאיר חותם משמעותי על כולם”.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמית אשדוד: “כל הדרכים מובילות לירושלים. המחזה של מסע בר מצווה החזירו אותנו 2000 שנה אחורה. שיירות של יהודים עולים לבית המקדש. מרגש. בישיבת אמית אשדוד אנחנו מחברים את האבות והבנים. בדרך לירושלים. “והשיב לב אבות על בנים, ולב בנים על אבותם”. יד ביד עלו הבנים והאבות עם דגלי ישראל, בגאווה לאומית, שרנו ושמחנו יחד בירושלים. במסע מילאו כל אבא ובן 13 משימות משותפות. חיבור שאין שני לו, בדור הטלפונים והמסכים. שיחות נפש בין אבות ובנים. חיבוקים וחיוכים שגורמים להרגיש שאלו רגעים מכוננים בקשר בין אבא לבן ומסירת המסורת והאמונה בין הדורות”.

פורסם בתאריך: 16.05.2022