חדשות וחדשנות בחינוך >

מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה

מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה

יוזמה מרגשת – התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי צה”ל בבתי חולים, להקשבה לסיפורם ולהתחבר לגבורת הלוחמים.

עינב בוכריס, רכזת שכבה י’ ושולה אוחנה, מנהלת חטיבה עליונה בתיכון מקיף אמית שדרות יזמו את המפגש ועם דיקלה גביש העו”סית במרחב למידה אילת גייסו את תלמידי שכבה י’ מרחב אילת ואת הילדים שחזרו לשדרות, לקראת המיזם.

התלמידים התרגשו, השתתפו במעגלי שיח ועברו הכנה רגשית לקראת המפגש. בית הספר סיפק אוטובוס שנסע עם התלמידים וצוות מלווה שולה אוחנה מנהלת חט”ע, דיקלה גביש עוסית מרחב אילת, דפנה נפתלי יועצת ביה”ס וקרן אליאב מורה בבית הספר, מאילת לשדרות לאיסוף התלמידים ומשם המשיכו לאגף השיקום בבית חולים סורוקה. כל תלמיד הכין מארז שי קטן עם מכתב ברכה לחיילים. הילדים שאלו, הקשיבו והתרגשו, היה שיח עמוק ומרגש. אחד החיילים מהנדסה קרבית סיפר כי הוא וחבריו מצאו מצבור של 500 טילים, הבינו כי הם צריכים לפוצץ את הכל והכינו את כל מערך הנפץ מסביב, הם זיהו כי יוצא עשן מתוך המצבור ובשניות הבינו את המצב והורו לכל החיילים להתרחק מהמקום לאזור פינוי, החייל הפצוע יצא אחרון, הוא הספיק להתרחק שבעה מטרים והכל התפוצץ.

התלמידים פגשו חייל נוסף שנפצע מארבעה קליעים. הוא עבר מבית לבית דרך חורים בקירות, בנקודה מסוימת הוא לא ראה את המחבל שהקדים אותו, ירה בו ארבעה כדורים, אחד באגן, שניים בכתף ואחד באזור הבטן, ובמזל גדול ותושייה ועזרת חבריו לצוות וכוח הפינוי, הוא חי, נמצא בשיקום ויצא מכלל סכנה. החיילים התרגשו מאוד לספר את סיפורם, אך כשהבינו כי הילדים שהגיעו לבקרם הם משדרות, הם רצו לדעת יותר על מצבם ושלומם, האם חזרו לאזור ועל תחושותיהם.

טליה לוסקי, תלמידת כיתה י’ שיתפה: “המפגש היה מעורר השראה, שמחתי לשמוע את הסיפורים שלהם, היה לי מאוד חשוב לראות אותם ולהבין מה הם חוו. אני מאמינה שכשמקשיבים זה משמח ומסייע לרפואה. אחד החיילים ישב על כיסא גלגלים, סיפר שאיבד חבר טוב שלו בלחימה וחבר אחר עדיין בטיפול נמרץ. אני מקווה שתהיה החלמה מהירה לו ולכל החיילים המדהימים והגיבורים שלנו וזו הזדמנות גדולה בשבילנו להודות להם על כל מה שהם עשו בשבילנו”.

שולה אוחנה, מנהלת חטיבה עליונה: “בתקופה מורכבת, אנחנו מנסים לתת גם במענים הרגשיים חשיפה של הילדים בתקופת המלחמה לחיילים הגיבורים שנלחמים למעננו. כל חייל בין אם הוא מתגייס, נלחם, נפצע, נהרג הוא עולם במלואו לכולם יש סיפור, חובה לשמוע אותם. המפגש והחיבור אליהם הוא כל כך עוצמתי מרגש ומעניק ערכים משמעותיים! הקשבנו לסיפורים, נפגשנו וראינו גם את המשפחות. הילדים וגם הצוות יצא מחוזק ונפעם מהכוחות של חיילינו הגיבורים וזו הזדמנות לומר תודה, מי יתן ויחזרו הביתה בריאים במהרה”.

פורסם בתאריך: 12.02.2024