חדשות וחדשנות בחינוך >

לראשונה מאז הקורונה: תלמידי אמית גוטווירט בגדנ”ע בבא”ח צנחנים

לראשונה מאז תחילת הקורונה, יצאו השבוע תלמידי שכבת יא בבית החינוך אמית גוטווריט שדרות לשלושה ימים של גדנע בבא”ח צנחנים – מחנה איתן.

התלמידים שחזרו עייפים אך מרוצים, למדו דברים חדשים, התמודדו עם אתגרים וחוו את המערכת הצבאית על מגוון היבטיה: עמידה בזמנים, עמידה בח’, קבלת מפקדים, אחריות, שכיבות סמיכה, אימוני כושר, שדאות, סימולטור ירי ועוד.

ימי הגדנ”ע הסתיימו בטקס סיום מרגש שבו התלמידים הוכיחו שאפשר לנצח את הקושי ולהתמודד עם אתגרים שניצבו בפניהם. עם חזרתם לספסל הלימודים מתברר כי הם חזרו מגובשים ‘יצאו מהקופסה’, נפתחו לדברים שונים ממה שהם רגילים ביומיום שלהם.

התלמיד שי פרץ משתף: “הגדנע היה סופר משמעותי בשבילי. לא האמנתי שאפגוש מפקד כזה איכותי שאכפת לו ודואג לחיילים שלו, מפקד עם ערכים. זכיתי במפקד עם ראש על הכתפיים זה היה כל כך כייף לקבל השראה מהמפקד עידו”.

אדי דגן, מנהל הבית החינוך: “אמית גוטוירט בשדרות מחנך לערכים ובכלל זה לגיוס לשירות משמעותי בצה”ל. הגדנ”ע שיצאנו אליו בשבוע שעבר תרם רבות בהקשר זה. התלמידים והתלמידות ייצגו את בית הספר והעיר שדרות באופן יוצא דופן לחיוב והוכיחו חוסן מוטיבציה ואיתנות. תודה גדולה לצוות בית הספר על ההובלה. תודה מיוחדת להנהגת העיר על קידום הגדנ”ע לראשונה בבסיס ההכשרות של חטיבת הצנחנים עם סגל החטיבה”.

פורסם בתאריך: 23.11.2021