חדשות וחדשנות בחינוך >

למרות הקורונה – תלמידי אמית האופק במבצע ג’וחא

תלמידי בית החינוך אמית האופק אור עקיבא יצאו לעשות מתוק בלב לחיילים ולחיילות צה”ל ולהביע את תמיכתם והערכתם לחיילים, במיוחד בתקופה זו.

התלמידים הגיעו לתחנת הרכבת בבנימינה וחילקו לחיילי צה”ל במבה, קולה, חיוך חם וברכה כתובה לזכר ג’וחא.

הפעילות התקיימה כחלק ממבצע ג’וחא בה נוטלת חלק רשת אמית, לזכרו של רס”ן יוחאי (ג’וחא) קלנגל הי”ד שנפל בהר דוב מירי טיל נ”ט על הרכב בו נסע בעת שהוביל פעילות מבצעית. בתפקידו האחרון הוביל את הלחימה במבצע ‘שובו אחים’ בצוק איתן. יוחאי קיבל תעודת הצטיינות מהרמטכ”ל על דרך הפיקוד בה הוביל את חייליו מתוך דאגה לכלל צרכיהם.

יוחאי תמיד היה מעודד חיילים שהתקשו במהלך השירות הצבאי באמצעות במבה, קולה ומילים מחזקות וביום נפילתו החלה המסורת של עשיית מתוק בלב לחיילים לזכרו.

רפאל משה, תלמיד כיתה י”ב שיתף: “המחנכת סיפרה לנו על רס”ן יוחאי קלנגל ז”ל, התרגשתי ממש, יצאתי לקניות עם חברים מהכיתה וארגנו את החבילות לחיילים. אנחנו עוד שנייה שם, מתגייסים לצבא, כיף לחלוק חום ואהבה עם החיילים שלנו לזכרו של יוחאי”.

עינת רובין, מנהלת בית החינוך אמית האופק: “שמחים וגאים להיות חלק ממבצע כל כך מרגש. התלמידים חזרו בעיניים בורקות ולב שמח. גם בתוך טרוף ימי הקורונה אנחנו לא מוותרים על התנדבות משמעותית”.

פורסם בתאריך: 11.01.2022