חדשות וחדשנות בחינוך >

כבוד לישיבת אמית באר שבע – זוכה תחרות היצירה הארצית

נעם יוסף עמרם אלקובי תלמיד כיתה יא’ בישיבת אמית באר שבע הוא הזוכה בתחרות היצירה התורנית, תחרות ארצית של עבודות חקר בתחומי התורה שבעל פה. בטקס חגיגי שנערך השבוע, הוענקו הפרסים לזוכים בתחרות שהחלה כיוזמה של קרית החינוך אמית המר ברחובות וכיום היא תחרות ארצית בחסות משרד החינוך.
התחרות נערכה בצל מגפת הקורונה ומאמרים רבים עסקו בנושא. כך גם המאמר הזוכה של נעם יוסף עמרם אלקובי, תלמיד כיתה י”א בישיבת אמית באר שבע, שעסק בעמדת ההלכה ביחס למקומה של המסיכה כמקום מכוסה בגוף והמשמעויות.
זו השנה השניה ברציפות שבה הוא זוכה בתחרות על עבודות שכתב ומתרגש “אני מודה לה’ על הזכות לכתוב ועל הזכיה בתחרות, שהכול ממנו והוא נותן את הכוחות”.
את התחרות יזמו מנהל אמית המר הרב רפי מימון, ואסף סירי רכז המצוינות בקרית החינוך והיא נערכת בשיתוף רשת אמית וחמ”ד. תלמידי כיתות ז’-י”ב מכלל בתי הספר בארץ, נקראו לאתגר כתיבת עבודות חקר בנושא יצירה תורנית, העוסקים בחיבור שבין התורה למציאות חיינו. מיזם זה הינו חלק ממהלך כולל של העצמת ערכה של התורה כתורת חיים, והוא מעמיד על נס את ערכה של היצירה האישית והחתירה למצוינות במרחבי הקודש.תלמידים מעשרות בתי ספר מכל רחבי הארץ- מירוחם בדרום ועד צפת בצפון נרשמו לתחרות והציגו עבודות מרתקות.
בוועדת השיפוט שבדקה את העבודות שעלו לגמר השתתפו: הרב ד”ר יהודה זולדן- מפקח מרכז על הוראת תלמוד תושבע”פ בחינוך הדתי, הרב יובל שרלו- ראש ישיבת ההסדר ‘אורות שאול’ וחבר המועצה הרוחנית של אמית והרב אליעזר שנוולד- ראש ישיבת ההסדר ‘מאיר הראל’ מודיעין-אופקים.

תחרות עבודות חקר-יצירה תורנית תשפא
תחרות עבודות חקר-יצירה תורנית תשפא
תחרות עבודות חקר-יצירה תורנית תשפא