חדשות וחדשנות בחינוך >

יש רופא בכיתה? מורים חדשים באמית י’ אשדוד רופא מומחה וסטארטפיסט

שני מורים חדשים יצטרפו בשנה הבאה לחדר המורים של אמית י באשדוד, פרופסור אריאל רבל – מומחה לגניקולוגיה ומיילדות שעוסק שנים רבות בהפריה חוץ-גופית ובניתוחים זעיר פולשניים ומחבר הספר ‘רפואת העתיד’, ואלכס ליבמן – מנהל טכנולוגיות ראשי מייסד הסטראטאפ MUA Robotics.

שני המורים יובילו מסלולים חדשים, אקו סטראטאפ ואקו רפואה.

פרופ’ רבל יוביל מפגשים בבתי החולים שם יצפו התלמידים בפרוצדורות רפואיות שונות ויעמיקו הן ברקע התיאורטי והן ברקע המעשי. בנוסף, יתנסו התלמידים בסימולציות רפואיות שונות במטרה להעמיק בתחום הידע הדרוש, יבחנו פתרונות מוצעים אל מול קהל היעד וירכשו ידע רלוונטי להמשך הפיתוח.

ליבמן יוביל את מסלול האקו סטארט אפ שנועד לקדם תלמידים למיזמים והכרת השפה, ינחה מפגשים בסדנאות מייקר’ז, שם התלמידים ילמדו ויתנסו בטכנולוגיות מגוונות, חדשניות ופורצות דרך ויתחילו ביצירת הקשר בין בעיה שיתמודדו איתה לבין הכלים הזמינים לפתרון שלה. בסיורים בחברות הרב תחומיות התלמידים יחוו פתרון בעיות ויישום טכנולוגי מנקודות מבט שונות וינתן להם זמן לשאול ולהתייעץ לגבי הפתרונות אותם הם מציעים.

פרופ’ רבל: “בצבא כמפקד לימדתי את מה שלמדתי קצת קודם בעצמי, ובקריירה האקדמית שלי תמיד אני מלמד סטודנטים מתמחים ועמיתים. אני חש זכות ושליחות להוביל ברשת אמית בה למדתי את תוכנית אקו רפואה. התלמידים והתלמידות לומדים בבית הספר, במרכזי סימולציה וישירות במרכזים רפואיים. אני משוכנע שבוגרי התכנית שלנו יזכרו את הקורס לכל החיים”.

“לאחר שנים של מסעות בעולמות היזמות, ההנדסה והטכנולוגיה במהלכן התמקדתי בפיתוח טכנולוגי ועסקי, נחשפתי לעולם חדש ומרתק המשלב בין תכנים טכנולוגיים והוראה”, משתף ליבמן. “אין ספק שרגע ההארה והגילוי מצד התלמידים בנוגע ל”איך זה עובד?” (תוכנה, חומרה, אלקטרוניקה ועוד) הופכת את המקצוע למרתק, קיים משהו עוצמתי בהעברת הידע הלאה. משמח מאד לראות שמגמות ההנדסה ברחבי הארץ תופסות תאוצה והביקוש לקחת בהן חלק הולך וגובר. לכל מי שמתכנן או מתכננת עתיד טכנולוגי, זה ללא ספק הצעד הטוב ביותר לעשות, כבר בחטיבה ובתיכון”.

המסלולים הם במסגרת תכנית המצוינות הפועלת בשיתופי פעולה הדוקים עם גופים מובילים במשק הישראלי, בינהם: בית החולים אסותא אשדוד, מכון טכנולוגי HIT חולון, מרכז מייקרז גרובטק, אוניברסיטת אריאל בשומרון, מרכז היזמות לב-טק ועוד רבים אחרים.

ירון כרמי, מנהל אמית י’ אשדוד: “המטרה בהבאת מורים מומחים בתחומם מהעולם האמיתי היא להפגיש את התלמידים עם העולם האמיתי, לגרום להם לפעול בצורה אקטיבית בכך שהם יוזמים, חושבים ופועלים כחלק משיטת הלימוד. בכך אנחנו מסייעים לתלמידים לנפץ את תקרת הזכוכית – על מנת לעורר מוטיבציה לחקור ולהתפתח ולהעלות את הביטחון העצמי להשגת המטרות האישיות של כל תלמיד”.

 

פורסם בתאריך: 07.12.2022