חדשות וחדשנות בחינוך >

יוזמה חינוכית באמית המר- תחרות יצירה ארצית בעקבות הקורונה

בטקס חגיגי שנערך השבוע, הוענקו הפרסים לזוכים בתחרות עבודות החקר הארצית בנושא יצירה תורנית, ביוזמת בית החינוך אמית המר רחובות.
התחרות נערכה בצל מגפת הקורונה ומאמרים רבים עסקו בנושא. כך גם המאמר הזוכה של נעם יוסף עמרם אלקובי, תלמיד כיתה י”א בישיבת אמית באר שבע, שעסק בעמדת ההלכה ביחס למקומה של המסיכה כמקום מכוסה בגוף והמשמעויות.
קרית החינוך אמית המר רחובות בשיתוף רשת אמית והחמ”ד הזמינה את תלמידי כיתות ז’-י”ב מכלל בתי הספר בארץ, ליטול חלק במיזם של כתיבת עבודות חקר בנושא יצירה תורנית, העוסקים בחיבור שבין התורה למציאות חיינו. מיזם זה הינו חלק ממהלך כולל של העצמת ערכה של התורה כתורת חיים, והוא מעמיד על נס את ערכה של היצירה האישית והחתירה למצוינות במרחבי הקודש.
התחרות מתקיימת ביוזמת מנהל בית החינוך אמית המר הרב רפי מימון, מוביל אסף סירי רכז המצוינות בבית הספר והינו חלק מפיתוח תחום הקודש ברשת אמית. עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ נרשמו לתחרות והציגו עבודות מרתקות ומעניינות. השנה השתתפו 30 בתי ספר מכל רחבי הארץ- מירוחם בדרום ועד צפת בצפון ועוד.
ועדת השיפוט שבדקה את העבודות שעלו לגמר: הרב ד”ר יהודה זולדן- מפקח מרכז על הוראת תלמוד תושבע”פ בחינוך הדתי, הרב יובל שרלו- ראש ישיבת ההסדר ‘אורות שאול’ וחבר המועצה הרוחנית של אמית והרב אליעזר שנוולד- ראש ישיבת ההסדר ‘מאיר הראל’ מודיעין-אופקים.
בשלב הראשון הוגשו כ70 עבודות לוועדת השיפוט שבחרה מתוכם 24 עבודות אשר עמדו בכל הקריטריונים הדרושים ועלו לשלב הגמר. בטקס הגמר, הוצגו כל העבודות הנבחרות, ומתוכן נבחרו 7 עבודות מצטיינות, כאשר כל תלמיד ומורה מלווה זכו בפרס כספי.
7 היצירות המצטיינות:
‘ביטול אירוע בתקופת הקורונה’ שנכתבה על ידי התלמיד: אברהם פרידמן, כיתה ח’ בישיבת אמית בלבב שלם, ירוחם, בליווי המורה: הרב הושע צור.
‘חובת הדיווח על מפרי הנחיות בתקופת הקורונה’ שנכתבה על ידי התלמידות: נעה חזן ורוני אביטן, כיתה י’ באולפנת דעת שדות נגב. בליווי המורה: הרב אודי יפרח.
‘הצניעות שלנו’ שנכתבה על ידי התלמידים: מאור טרב ורועי ברנשטיין, כיתה י”ב בישיבת אמית כפר גנים פתח תקוה. בליווי המורה: הרב ידידיה צוקרמן.
‘היחס ההלכתי להפרת חובת הבידוד’ שנכתבה על ידי התלמיד: אורי ישורון, כיתה ט’ בישיבת אמית ברוכין. בליווי המורה: הרב אבישי רוזנפלד.
‘במופלא ובמכוסה’ שנכתבה על ידי התלמיד: נעם יוסף עמרם אלקובי, כיתה י”א בישיבת אמית באר שבע. בליווי המורה: הרב יעקב מאיר אלקובי
‘קלף מעובד לכתיבת תפילין’ שנכתבה על ידי התלמיד: אורי סרי, כיתה ז’ בבית הספר נעם בנים, בני דקלים בליווי המורה: הרב אלנתן בראלי.
‘לימודים תורניים דרך הזום בעידן הקורונה’ ש נכתבה על ידי התלמיד: אליה שבתאי, כיתה י”ב בישיבת הדרום רחובות. בליווי המורה: הרב ראם צפרי.
אסף סירי, רכז מצוינות באמית המר: “בשנה האחרונה העולם כולו התמודד עם משבר נגיף הקורונה ולא זו בלבד אלא גם עם משברים בריאותיים, חברתיים, כלכליים. החשש מנגיף הקורונה הציב שאלות הלכתיות והשקפתיות שנוגעות למצב וחשש של פיקוח נפש ונושאים אחרים. השנה בעקבות המצב ניתנה לתלמידים אפשרות לבחור גם בנושאים שקשורים בצורה ישירה או עקיפה למגיפת הקורונה. מספר תלמידים שבחרו נושאים מתחומים שונים הושפעו עם משבר הקורונה ושיתפו בחברת הכתיבה האישית שלהם בתחרות זו”.
אלעד בר שלום, מנהל תחום תורת חיים ברשת אמית: “ישר כח ענק לכל התלמידים והמורים המלווים על ההשקעה וההתמדה על הרצון לחקור את החיבור שבין התורה למציאות חיינו על היצירה האישית והחתירה למצוינות במרחבי הקודש”.

לאתר התחרות לחצו כאן

פורסם בתאריך: 28.06.2021