חדשות וחדשנות בחינוך >

חסד של אמית

זו לא הפעם הראשונה שבעיר אשדוד קוראים לתלמידי הישיבה להתגייס למשימות חסד כמו לוויה שאין לה משתתפים. כך קרה גם שבוע שעבר, התקבלה קריאה להגיע ללוויה של אשה ערירית כדי להשלים מניין. המוביל החברתי זיו חסן, ותלמידי מגמת ביולוגיה שכבה י’ התגייסו מיד למשימת הקודש.

אחרי הלוויה נדהמו בישיבה לגלות, שבשנה שעברה תלמידי הישיבה הדליקו נרות חנוכה אצל אלגריה המנוחה במסגרת מבצע הדלקת נרות אצל קשישים.

אלגריה שמחה בת זוהרה ז”ל, בת ה83 שנפטרה ללא ילדים, עלתה לארץ לפני 20 שנה ממרוקו לבד. הייתה תופרת במקצוע, בשלנית מדהימה, אופטימית עם אמונה פשוטה ותמימה בבורא עולם, ומקבלת את הכל באהבה.

בחודשיים האחרונים עברה לגור בבית אבות, ושם התגלה שיש לה אחות שנותק בינהם הקשר שנים רבות, וברוך השם השתיים נפגשו.

דוד ללוש, תלמיד י1 שהשתתף בלוויה: “היה מרגש מאוד להשתתף בלוויה כשזו, משמח לראות שעם ישראל מתגייס ללוות אישה יקרה שלא זכתה למשפחה וכולנו מרגישים קצת כמו הילדים שלה”.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמית יגל אשדוד : “זכות יש לנו ישיבת אמית יגל אשדוד, שהעיר אשדוד רואה בנו שליחי מצווה. כך קרה גם הפעם הזו כשקיבלנו בקשה להשתתף בלוויה של אשה ערירית. גאווה לראות את הנערים יוצאים לשליחויות עם כל הלב. לאחר הלוויה היתה לנו התרגשות וצמרמורת לגלות שתלמידי הישיבה הדליקו נרות חנוכה אצל המנוחה בחנוכה שעבר. גלגל החסד”.

פורסם בתאריך: 02.01.2023