חדשות וחדשנות בחינוך >

חיבור אמיתי בין דורי

חיבור אמיתי בין דורי

עם תחילת השנה החדשה, נפתחה גם שנת הלימודים המשותפים של תלמידי ישיבת אמית נחשון עם האזרחים הותיקים.

בשעה קבועה מדי שבוע נפגשים תלמידי כיתה ט’1 מישיבת אמית נחשון עם השכנים המצפים להם ומחכים לבואם זו כבר השנה השנייה – האזרחים הוותיקים שבאים מכל רחבי המועצה האזורית מטה יהודה למרכז יום לאזרח הוותיק. התלמידים משתלבים בפעילות הענפה הקיימת במקום, לפי נטיית ליבם ורצון האנשים, ובהכוונת אנשי הצוות במקום ובעידודם. יש הלומדים עם הקשישים מיומנויות מחשב, למידת שפות ותרגולי זיכרון בעזרת מחשב, לימוד פרשת שבוע, שירת פיוטים, משחקי קלפים או משחקים אחרים, צביעה וציור או סתם שיחה בין דורית על חוויות ותובנות חיים.

התלמיד עמנואל חלבי שיתף: ”סבא שלי, שמאוד אהבתי ושהייתי בקשר מאוד חזק ומיוחד איתו, נפטר בפתאומיות בשנה האחרונה. כעת כשאין לי אפשרות לארח חברה ולשמח את סבא שלי ז”ל, יש לי סיפוק רב מהאפשרות לשמח סבא של מישהו אחר. זו הרגשה נהדרת לשבת ליד האנשים הוותיקים הללו ופשוט לשוחח איתם”.

הרב ירון פלס, מחנך הכיתה: ”המפגש הישיר הזה בין הדורות משמח וחשוב מאוד, במיוחד שהוא לא חד פעמי אלא מתמשך. חוויות קטנות שמצמיחות שמחה גדולה והעצמה. זו ממש זכות. כל הכבוד לתלמידים, ותודה למרכז המדהים הזה על הקשר ארוך השנים עם הישיבה”.

פורסם בתאריך: 21.09.2023