חדשות וחדשנות בחינוך >

חיבוק חיפאי לאשדוד

קרדיט צילום תמונות: ליאורה חי תורג’מן

בעיצומם של ה‏ימים הקשים שעברו בעיקר על אזרחי הדרום. יוזמה של מורים ברשת אמית הביאה לפרויקט יחודי שבו אימצו מורים ותלמידים בצפון ובמרכז את בתי הספר בדרום.
חדרי המורים ברשת אמית חילקו ביניהם את רשימת אנשי הצוות בבית הספר הדרומי, אותו הם נבחרו לאמץ, כאשר המטרה היתה להרים את המורל הלאומי. במסגרת המיזם אימצה אולפנת אמית חיפה את מדרשת אמית אשדוד.
בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל שנוצר לאורך כל תקופת הלחימה, אימצו הצוותים החינוכיים זה את זה ונערכו שיחות חיזוק, הקשבה והצעות להתמודדות עם המצב בין המורים ובעלי התפקידים ממקום למקום. אולפנה מחיפה שלחה למקבילה באשדוד משלוחים מתוקים, בין השאר, ארוחות ערב, ארגזים עם עוגות לשבת ועוד…), נפתחו קבוצות ווטסאפ משותפות לתלמידות אשדוד וחיפה, לחיזוק ולהעצמה.
השיא היה בתחילת השבוע, עם כניסת הפסקת האש, כאשר בהפתעה גמורה הגיעו למדרשת אמית אשדוד נציגות מאולפנת אמית חיפה עם שלטים, ארטיקים ומכתבים.
מוריה שפירא, מנהלת אולפנת אמית חיפה: “כששמענו כמו כל עם ישראל על מתקפת הטילים בהם נתונים תושבי הדרום, לא יכלנו לשבת בשקט. במסגרת יוזמה רחבה של רשת אמית, בחרנו לאמץ ולחזק את תלמידות ומורות מדרשת אמית באשדוד. עם הפסקת האש, בביקור שלנו היום במקום, גילינו את העוצמה של עם ישראל שמפעמת בתלמידות ובאנשי הצוות החינוכי של המדרשה”.
אורית קאופמן, מנהלת מדרשת אמית אשדוד: “הביקור היה רגע של שיא מרגש מאוד בתוך תהליך מאוד ארוך ומחבק של האימוץ והחיזוק, היתה זו ערבות הדדית אמיתית”‏.

פורסם בתאריך: 24.05.2021