חדשות וחדשנות בחינוך >

זוכת פרס החינוך של ארגון המורים: ישיבת אמית אשדוד

קרדיט צילום תמונה: מגלי פרלמוטר

בטקס מרשים שהתקיים השבוע במרכז אווניו בקרית שדה התעופה, הוענק פרס החינוך לשנת הלימודים תש”ף-תשפ”א של ארגון המורים – לישיבת אמית אשדוד, על חינוך ערכי, התנדבות ותרומה לקהילה במיוחד בתקופת הקורונה.

את הפרס העניק יו”ר ארגון המורים רן ארז לראש ישיבת אמית אשדוד הרב שלום מלול ולצוות החינוכי. בנימוקי הזכיה נכתב כי מגפת הקורונה הפכה את הישיבה לכתובת לפניות במגוון צרכים של תושבים שכנים. הישיבה עשתה את המיטב כדי לתת פתרונות. ביחד עם הנהגת ההורים, כשותפה מלאה.

כך לדוגמא, התקבלה פנייה לסייע בקיום חגיגת בר מצוה מסורתית שהתבטלה. המנהל וקבוצת תלמידים התארגנו מיד לביצוע הטקס של עלייה לתורה וקריאה בתורה.

על היוזמות הייחודיות במתן מענה לצרכים שזוהו בבית הספר ובקהילה בתקופה מאתגרת זו ועל החינוך למצוינות חברתית ולתרומה לקהילה – הוענק לבית הספר פרס הצטיינות לשנים תש”ף-תשפ”א.

עם קבלת הפרס, אמר הרב שלום מלול, ראש הישיבה: “בחיים אפשר לבחור בין שני דרכים. להתעסק בעצמך או לבחור לעשות דברים גדולים. אנחנו בוחרים בטוב, בדברים גדולים”.

איריס גרופי, מורה לעברית: “זו גאווה גדולה להיות חלק מצוות בישיבה כזו. תודה לארגון המורים על הטקס המרשים והזכות הגדולה”.

ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי בירך על ההישג ואמר כי הוא מהווה אות של כבוד לבית הספר, מייצג נאמנה את מערכת החינוך של העיר כולה. “ישיבת אמית אשדוד ראויה לפרס על ההשקעה, על החינוך המשמעותי לערכים, על החיבור לקהילה ועל הישגים מצויינים”.

אריה מימון, ראש מנהל החינוך בעיריית אשדוד: “ההתנדבות והעשיה החברתית בישיבת אמית אשדוד היא חלק מהסוד החינוכי והיכולת של המחנכים לגעת בלב של כל תלמיד ולחנך לחלום ולהגשים, תוך אהבת תורה ודרך ארץ”.

ד”ר אמנון אלדר מנכ”ל רשת אמית בירך את הרב שלום מלול והצוות החינוכי ואמר כי ישיבת אמית אשדוד מחברת את התלמידים לערכים של נתינה ולצד זאת “מצליחה להפוך את העשיה הערכית החינוכית ללב הפועם של הקהילה החינוכית”.

פורסם בתאריך: 19.12.2021