חדשות וחדשנות בחינוך >

התלמידים תרמו את רווחי הקיוסק להנצחת החייל

תלמידי בית החינוך אמית טכנולוגי אשקלון החליטו לתרום את רווחי הקיוסק שבבית הספר, לטובת השתתפות בהקמת בית הכנסת לזכרו של לוחם סיירת גולני, סמ”ר עמית בן יגאל הי”ד שנרצח מפגיעת אבן בראשו בעת פעילות מבצעית בכפר יעבד.

התלמידים אירחו השבוע בבית הספר את נאווה רביבו, אמו של עמית הי”ד, שהגיעה לאור הקשר שלהם בהנצחת זכרו באמצעות נבחרת הכדורגל. התלמידים היו קשובים ורגישים לכאבה. נציגי הנבחרת סיפרו לה מדוע החליטו להנציח דווקא את זכרו ונציגי הקיוסק העניקו לה סכום כסף שאספו על מנת להשתתף בהקמת בית הכנסת על שמו של עמית הי”ד.

נהוראי אמסלם מכיתה י’ שיתף: “נאוה היא אישה חזקה ומרשימה. קראנו לקבוצה על שם עמית כי עמית היה לוחם, הוא לא ויתר והלך כנגד כל הסיכויים. זה מה שאנחנו עושים בקבוצת הכדורגל שלנו, אנחנו נלחמים ולא מוותרים לעצמנו גם כשקשה”.

מלי כהן עטיה, מובילת אקוסיסטם: “החיבור לנאווה רביבו אמו של עמית בן יגאל הי”ד נולד מתוך רעיון של שחקני נבחרת הכדורגל לשלב מעשה טוב בפועלם. עבורם, הנצחתו של עמית היא נשיאת המורשת שלו והוקרת פועלו ומסירת חייו למען המדינה, למענם. שמו הוטבע על מדי הנבחרת והם לובשים אותם בגאון. המפגש בין נאווה לתלמידים היה מרגש ועוצמתי לאין שיעור. הם שמעו על חייו של עמית ועל הנצחתו, חוו את לכתו מעיני אימו והרגישו שיש ערך בפועלם”.

פורסם בתאריך: 27.02.2022