חדשות וחדשנות בחינוך >

התלמידים שנלחמים בעישון

התלמידים שנלחמים בעישון

קרדיט צילום תמונה: קורין לוי

במסגרת לימודי אזרחות בהובלת הרכזת הפדגוגית קורין לוי, במטרה לפעול למען מניעת עישון בקרב בני נוער, יצאו תלמידי אמית טכנולוגי אשדוד לסיור מיוחד במינו בבית החולים אסותא.

הביקור התקיים כחלק מפרויקט שיתוף פעולה עם לאנג אמבישן – שותפות גלובלית בה חברים איגודי רופאים, עמותות חולים, חברת אונקוטסט וחברת אסטרה-זניקה, חברת תרופות המייצרת תרופה לטיפול בסרטן הריאות ויחד עם זאת עוסקת במניעת סרטן ריאות.

בית החולים פתח את שעריו לתלמידים ואירח אותם בסיור מיוחד במהלכו נפגשו עם ד”ר לזרוב מנהלת תחום גידולי ריאה שהסבירה לתלמידים כיצד מתפתח סרטן בגוף. לאחר מכן, קבלו הצצה מחכימה לעולם הרדיולוגיה בעזרתו של ד”ר ספיר שתיאר והדגים לתלמידים את דרכי האבחון והטיפול באמצעות הקרנות, בסרטן הריאות.

המנתח ד”ר לבנטל הציג בפני התלמידים את התהליך הכירורגי, העו”ס של המחלקה האונקולוגית שוחחה איתם על המניעים לעישון בקרב בני נוער, במכון הפתולוגי התלמידים זכו למבט מבעד למיקרוסקופ בתאים ממאירים שנלקחו בביופסיה מחולה.

לסיום, נפגשו התלמידים עם מטופלת שב”ה נותחה בהצלחה וכעת נמצאת במעקב החלמה. הסיור היה מאיר עיניים וחשף באופן מיטבי את הנזקים האדירים שמחולל העישון בגוף האדם. בעקבותיו, יהפכו התלמידים להיות שגרירים – ולהעביר את המסר הלאה ולנסות להשפיע ולהוביל שינוי בתחום מניעת העישון בקרב צעירים.

שילת פרץ תלמידת י’ שיתפה:”זכיתי לחוויה שלא הייתי נפגשת ביומיום אם לא במסגרת הפרוייקט הזה, נחשפנו יותר לעומק המשמעות של המשפט: העישון מזיק לבריאות”.

סימה פרץ מנהלת בית הספר: “אנחנו גאים בתלמידינו שלוקחים חלק במיזם החשוב הזה כחלק מהגברת המודעות לנזקי העישון, הם גם נחשפים למילה האחרונה בחדשנות הרפואית בתחום ולמשאב האנושי האיכותי המוביל אותה. על כך תודתנו והערכתנו לבית החולים אסותא ולכל מי שלקח חלק בביקור וכמובן לתותי נאור ויעל רוזן מרשת אמית על הובלת הפרויקט המיוחד הזה”.

פורסם בתאריך: 27.02.2023