חדשות וחדשנות בחינוך >

התלמידים למען פצועי צה”ל; בראל ואחמד

‏בוגרי כיתה י”ב בתיכון מקיף אמית באר שבע, יחד עם הרכזת החברתית יפעת רוזנפלד הגיעו השבוע לפנק ולחזק את פצועי צה”ל; החייל בראל שמואלי שנפצע אנוש בגבול עזה ולוחם הגדס”ר הבדואי אחמד סואעד, שהתמוטט השבוע במהלך אימון, ואת בני משפחותיהם בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
הכל התחיל לפני ארבע שנים. יעקב שה-לבן, איש רמת הגולן העביר שיחה בנושא מנהיגות צעירה לתלמידים וסיפר על העמותה שהקים למען פצועי צה”ל- ‘אתכם כל הדרך’. מאז, בכל פעם שיש פצוע המאושפז בבאר שבע, יעקב שה לבן יוצר קשר עם הרכזת החברתית יפעת רוזנפלד ומברר אם מתאים ללכת ולבקר אותם.
בתחילת השבוע התעדכנה רוזנפלד לגבי בראל ולגבי אחמד. מעבר לתפקידה כרכזת חברתית, היא גם מחנכת, וכתבה בקבוצה של התלמידים שלה שסיימו לאחרונה כיתה י”ב , כיתת שמיים, על החיילים הפצועים ושאלה מי רוצה להצטרף אליה לבקר. היות ושניהם מאושפזים בטיפול נמרץ, הצטרף אליה התלמיד איתי הטשואל.
‏השניים קנו קינוחים מתוקים ומפנקים והתקבלו בברכה על ידי משפחות הפצועים. “אמא של בראל התרגשה וממש אמרה לנו כמה היא נפעמת מתושבי באר שבע וכמה היא מודה שבאנו”, מתארת רוזנפלד. “ממש חששנו להיכנס והיא קבלה אותנו כל כך יפה ואפילו טעמה מהמתוקים שהבאנו וברכה שהכל לרפואתו של בראל. איתי עבר עם מגש קינוחים, וכולם טעמו ובירכו וזה היה מרגש בעוצמות מאוד גדולות”.
צוריאל רובינס, מנהלת בית החינוך: “הערבות ההדדית של תלמידנו היקרים למען חיילי צה”ל מפעימה כל פעם מחדש. ההתגייסות לחיזוק הפצועים ובני משפחותיהם דווקא בימי החופשה, ראויים להערכה גדולה”.

פורסם בתאריך: 27.08.2021