חדשות וחדשנות בחינוך >

התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב

התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב

לקראת יום הזכרון, התקיים במדרשת אמית שחרי באשדוד ערב שרות זוכרות ומספרות לזכרו של רס”ר אליהו מיכאל הרוש הי”ד אשר נפל בקרב הגבורה בתחנת המשטרה בשדרות.

את הטקס ערכו תלמידות שכבה ט’ שכללו קטעי סיפור, לימוד, נגינה ושירה בהשתתפות משפחתו של רס”ר אליהו מיכאל הרוש, ביניהם גיסתו, תלמידת כיתה י’ במדרשה.

“בשבוע האחרון הסתובבתי עם מועקה גדולה בלב. הימים הם ימים עצובים. ימים שבהם כולם מכונסים כל אחד בעצב הפרטי שלו בטרגדיה האישית שלו בשבילי כאלמנה שכולה כל יום הוא הישרדות- ובימים אלה פשוט שהכאב מתעצם גם על הכלל, איך אפשר לשרוד את הימים האלה? אז גיליתי שאפשר וזה בזכותכם”, שיתפתו אלמנתו הודיה את התלמידות.

“הכאב האישי שלי הפך לכאב של כולנו. ניגשתן אליי והדמעות הטהורות שלכן לא פוסקות… כואבות את הכאב הפרטי שלי. שמעתי אתכן שרות, מתפללות, מקבלות על עצמכן קבלות…ולא האמנתי! את כל הערב המופלא הזה הקמתם בשביל שיכירו את אליהו שלי. ישבתי פעורת עיניים ופה, לא האמנתי שמישהו יוכל לספר לפרסם ולהפיץ את הטוב שאליהו עשה. בזכותם הכירו ועוד יכירו אותו, את האדם הנפלא שהוא היה. זה הביא לי נחמה גדולה”.

איילת סלזניוב, תלמידת כיתה ט2 שיתפה: “נפעמתי מהדמות של אליהו, איש צנוע ועניו שהיה עסוק בחסד. לקחתי על עצמי את השליחות לזכור אותו ולהפיץ את האור שלו הלאה”.

תמי בן זקן, מנהלת מדרשת אמית שחרי אשדוד: “ערב שרות וזוכרות זו מסורת מרגשת במדרשה. בכל שנה, אנו מקפידות להקדיש את הערב הזה לאחד מבניה או בנותיה של העיר אשדוד שנפלו במלחמות ישראל. התלמידות מכירות את המשפחה, לומדות את הסיפור היטב ואנחנו זוכות לארח את המשפחות אצלנו כאשר הערב כולו והנושא המדובר סובב סביב הדמות והמורשת שהיא משאירה אחרי”.

התלמידות זוכרות את השוטר הגיבור משדרות שנפל בקרב

פורסם בתאריך: 13.05.2024