חדשות וחדשנות בחינוך >

העולות החדשות פקדו את קברי הנצר האחרון וחללי המלחמה

העולות החדשות פקדו את קברי הנצר האחרון וחללי המלחמה

במהלך עשרת ימי התשועה, לקראת יום הזכרון לחללי צה”ל יצאו חברות תכנית פלא – 65 תלמידות עולות חדשות ואמהותיהן מחטיבת הביניים בבית החינוך אמית רננים ברעננה לסיור ציונות בירושלים.

הסיור התחיל באנדרטת הקרון ב’יד ושם’, משם טיפסו בשביל המחבר להר הרצל, למדו על ההעפלה ארצה, הדליקו נרות זיכרון ולמדו על חיילי ‘נצר אחרון’. לבסוף הגיעו לחלקה החדשה והכואבת של חללי המלחמה. כל תלמידה בחרה קבר של חייל, למדה אודותיו והדליקה נר זיכרון תוך כדי אמירת פרק תהילים לזכרו.

במהלך הסיור, הסתיימה במקום הלווייתו של חייל צה”ל רס”ר נחמן נתן הרץ הי”ד שנהרג מפגיעת הכטב”מ בצפון. כשאמו פגשה את התלמידות, היא קראה לעברן: “תהיו חזקות”. אף עין לא נשארה יבשה. לאחר מכן, התכנסה הקבוצה למעמד סיכום, שירת התקווה במעגל גדול וחזרה הביתה, מלאות חוויות והתרגשות גדולה.

התלמידה נעה לוי שיתפה: “מרגש לשמוע על סיפור החיילים שמסרו נפשם למען העם והארץ, הסיור המחיש זאת בצורה יחודית”.

אווה תורג’מן, אמה של שירן הוסיפה: “חווינו טיול יוצא דופן שמזכיר לנו את החשיבות של יצירת החיבור בין עבר להווה כדי להבין כיצד להבטיח את העתיד הטוב ביותר האפשרי. הסיור היה מעשיר ומרגש בשל הידע של המורות המקסימות, אהבת הציונות ואהבת ישראל שלהן”.

המורה הלה וינוגרד, מובילת התכנית והטיול: “היה ניכר עד כמה התלמידות ואמהותיהן היו מרותקות לסיור החשוב. הן שיתפו אותנו שהיה להן יום מיוחד ומרגש. עבור אחת האימהות זה היה הטיול הראשון בארץ ישראל. החיבור הבינדורי מוכיח כל פעם מחדש: עם ישראל חי”.

פורסם בתאריך: 12.05.2024