חדשות וחדשנות בחינוך >

הסטארט-אפ: באמית אורי הוציאו את התלמידות למחנות קיץ

הסטארט-אפ: באמית אורי הוציאו את התלמידות למחנות קיץ

קרדיט צילום תמונה: מיכל לדקני

מיוחד – בית הספר שמוציא את התלמידות למחנה קיץ.

בנות בית החינוך אמית אורי מעלה אדומים, יצאו לאחרונה למחנה יחודי בצפון הארץ יחד עם המורות, ביוזמת רשת אמית ופורום מחנות הקיץ לישראל מיסודה של קרן גודמן. המטרה: חיבור משמעותי בין המורים לתלמידים, גם בחופש, אשר יוביל אותם להצלחה. המורות החליטו להקדיש ימים מהחופשה שלהם, להיות עם התלמידות לחזק את הקשר ולהעניק להם חווית מחנה, יחד עם ערך מוסף המשלב בילוי וכיף תוך הגברת הביטחון העצמי, אחריות חברתית, עבודה קבוצתית ורכישת כישורי מנהיגות.

המחנה של רשת אמית, כלל חוויה אינטנסיבית של 10 ימים בצפון; פעילות o.d.t, טיולי שטח, היכרות עם אוכלוסיות בחברה הישראלית, התנדבות משמעותית, אטרקציות, מעורבות חברתית בקהילה ועוד. עבור התלמידות, זאת בהחלט הזדמנות חד-פעמית לרכישת מיומנויות מחוץ לכיתה ולהגביר את תחושת השייכות ולקיחת אחריות ובעיקר להעביר את המסר כי החינוך הוא מלאכה הנמשכת 24/7.

רוחמה ווגל, מנהלת בית החינוך אמית אורי: “אמית אורי 24-7 גם בקיץ ללא הפסקה. לראות תלמידות באמצע החופש הגדול יוצאות למחנה חווייתי, ערכי, דורש אחריות ומגבש – היה מרגש ומשמעותי ביותר”.

יותם רוף המרכז את מחנות הקיץ ברשת אמית: “במקום שהתלמיד ימסמס את החופש, הוא יוצא עם החברים שלו ועם הצוות ונותן לעצמו מתנה גדולה: עשרה ימים של פעילות משמעותית, אותה ייקח לשנה הבאה”.

רוף מספר על ייחודו של המחנה אשר מתקיים ‘ללא מסכים’ וכך התלמידות נאלצו להתנתק מהטלפונים הסלולריים שלהם למשך 10 ימים. “הימים הראשונים תמיד קשים, אבל אחר כך אנחנו שומעים כמה הם שמחים להיות בלי הטלפונים שלהם ולחוות את האינטראקציה הרגשית הזו ללא הסחות דעת”, מדגיש רוף. לדבריו, הקייטנה מאפשרת המשכיות לימודית, סיכום השנה החולפת והכנה לקראת הבאה.

ד”ר אמנון אלדר, מנכ”ל רשת אמית: “מחנות הקיץ של רשת אמית, מהווים נדבך נוסף במשימת העל שלנו, לחיות את העשיה החינוכית בכל ימות השנה, 24-7 בתוך בתי הספר ומחוצה להם, תוך העצמת הקשר עם התלמידים גם מעבר לכיתה”.

פורסם בתאריך: 31.07.2023