חדשות וחדשנות בחינוך >

הסטארט-אפ: באולפנת אמית שחר אור עקיבא הוציאו את התלמידות למחנות קיץ

הסטארט-אפ: באולפנת אמית שחר אור עקיבא הוציאו את התלמידות למחנות קיץ

מיוחד – בית הספר שמוציא את התלמידות למחנה קיץ.

בנות אולפנת אמית שחר אור עקיבא, יצאו לאחרונה למחנה יחודי בצפון הארץ יחד עם המורות, ביוזמת רשת אמית ופורום מחנות הקיץ לישראל מיסודה של קרן גודמן. המטרה: חיבור משמעותי בין המורים לתלמידים, גם בחופש, אשר יוביל אותם להצלחה. המורות החליטו להקדיש ימים מהחופשה שלהם, להיות עם התלמידות לחזק את הקשר ולהעניק להם חווית מחנה, יחד עם ערך מוסף המשלב בילוי וכיף תוך הגברת הביטחון העצמי, אחריות חברתית, עבודה קבוצתית ורכישת כישורי מנהיגות.

המחנה של רשת אמית, כלל חוויה אינטנסיבית של 10 ימים בצפון; פעילות o.d.t, טיולי שטח, היכרות עם אוכלוסיות בחברה הישראלית, התנדבות משמעותית, אטרקציות, מעורבות חברתית בקהילה ועוד. עבור התלמידות, זאת בהחלט הזדמנות חד-פעמית לרכישת מיומנויות מחוץ לכיתה ולהגביר את תחושת השייכות ולקיחת אחריות ובעיקר להעביר את המסר כי החינוך הוא מלאכה הנמשכת 24/7.

אלירז לוי, מובילת 24-7 באולפנת אמית שחר אור עקיבא: “לראות תלמידות באמצע החופש הגדול יוצאות למחנה חווייתי, ערכי, דורש אחריות ומגבש, היה מרגש ומשמעותי מאוד! סיימנו את המסע הזה קבוצה מגובשת שעברה חוויה שהעצימה וביגרה את הבנות, שרק ביקשו עוד ימים כאלה. כמובילת 24/7 באולפנית, סיכמנו את המחנה ביחד בהבנה וברצון להגיע בתחילת שנת הלימודים הבאה, תשפ”ד, כקבוצת מנהיגות שנפגשת כדי להמשיך את התהליך בעשייה לטובת האולפנית, הקהילה והחברה הישראלית”.

יותם רוף המרכז את מחנות הקיץ ברשת אמית: “במקום שהתלמיד ימסמס את החופש, הוא יוצא עם החברים שלו ועם הצוות ונותן לעצמו מתנה גדולה: עשרה ימים של פעילות משמעותית, אותה ייקח לשנה הבאה”.

רוף מספר על ייחודו של המחנה אשר מתקיים ‘ללא מסכים’ וכך התלמידות נאלצו להתנתק מהטלפונים הסלולריים שלהם למשך 10 ימים. “הימים הראשונים תמיד קשים, אבל אחר כך אנחנו שומעים כמה הם שמחים להיות בלי הטלפונים שלהם ולחוות את האינטראקציה הרגשית הזו ללא הסחות דעת”, מדגיש רוף. לדבריו, הקייטנה מאפשרת המשכיות לימודית, סיכום השנה החולפת והכנה לקראת הבאה.

ד”ר אמנון אלדר, מנכ”ל רשת אמית: “מחנות הקיץ של רשת אמית, מהווים נדבך נוסף במשימת העל שלנו, לחיות את העשיה החינוכית בכל ימות השנה, 24-7 בתוך בתי הספר ומחוצה להם, תוך העצמת הקשר עם התלמידים גם מעבר לכיתה”.

פורסם בתאריך: 31.07.2023