חדשות וחדשנות בחינוך >

הלווין מירוחם בדרך לחלל

בתום שלוש שנים של עבודה מאומצת, פרוייקט המצויינות של תלמידי הנדסת תוכנה בישיבה התיכונית אמית לבב שלם בירוחם – פרויקט ת.ב.ל, תלמידים בונים לוויינים, הגיע לסיומו.
מעמד טקס סיום מרגש נערך השבוע בנתניה בנוכחות שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש-הכהן, ומנהל סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר.
התלמידים בנו ננו-לווין שישוגר לחלל בעוד כארבעה חודשים מארצות הברית, על גבי לוויין של חברת ספייס איקס. כל שלבי התכנון, הפיתוח והבנייה של הלוויין נעשו על ידי התלמידים בליווי מקצועי של מרכז המדעים ומומחים מהתעשייה והאקדמיה. גם לאחר השיגור של הלוויינים: הבקרה, המעקב ועיבוד הנתונים שיתקבלו מהלוויינים, יתבצעו כולם על ידי התלמידים.
תשעת התלמידים הנרגשים סיימו 10 יחידות הנדסת תוכנה כחלק מפרויקט הלוויין שבמסגרתו ביצעו עבודת גמר של 5 יחידות, שכוללים בנייה ותכנות קוד ללווין, תחנת תקשורת והטסה לחלל בקרוב.
התלמידים אלעד נורסי ואמיתי אלגום משתפים: “עבדנו על הפרוייקט כמה שנים, שאפנו להגיע רחוק, ובזמן הקורונה לא היה פשוט לעמוד בקצב אבל הצלחנו. זה כבוד גדול להיות חלק מפרוייקט לאומי ולהצליח להגיע לחלל”.
ענר לשם, מנהל הישיבה: “תודה גדולה למרכז המדעים, לאסף, רז שטיינמץ, ירון וכל הצוות שהיה שותף יחד עם המורים שלנו הראל והדס שהצטרפה השנה. בזכותם השתתפו התלמידים בחוויית למידה בעלת משמעות לאומית שהוכיחה לתלמידים שהשמיים הם לא הגבול”.

פורסם בתאריך: 06.07.2021