חדשות וחדשנות בחינוך >

החיילים חזרו לבית הספר

כ-25 בוגרי תיכון אמית באר טוביה המשרתים כעת ביחידות השונות בצה”ל הגיעו לאירוע ‘מדברים מהשטח’ וסיפרו לתלמידי שכבה י”ב על שירותם הצבאי.

ממקור ראשון ובגובה העיניים שיתפו הבוגרים את סיפור ההתמיינות, ההכשרה, היומיום והמשמעות הגדולה שבתרומה למדינה בתחומם. הם נתנו טיפים, היוו כתובת לשאלות בהמשך ובעיקר – היו מקור השראה גדול לנתינה והתגייסות.

הבוגרים הגיעו ממגוון רב של יחידות- החל מיחידות העילית של צה”ל, דרך לוחמה, מודיעין, עורף ושלל תפקידים.

ע’, בוגר אמית באר טוביה שמשרת כטייס קרב בחיל האוויר אמר לתלמידים: “עכשיו תורכם לתרום למדינה, אי אפשר שנאמר שמישהו אחר יעשה את העבודה, תפיקו את המירב מהתפקיד”.

משה סרגוסטי, מ”פ טירונים אמר: “כל אחד יכול לפתוח דף חדש בצבא, גם אם לא הייתם תלמידים מצויינים- הכל אפשרי בצבא”.

בסיום המפגש התלמידים הקיפו את החיילים במעגלי שיח, שאלות ותשובות. גם המורות והמורים התרגשו במפגש עם התלמידים שתורמים ונמצאים בכל מקום בצה”ל.

ליהי נרקיס, תלמידת כיתה י”ב שיתפה: “הפאנל היה מגוון והעשיר את הידע בנושא התפקידים השונים. היה מרגש לראות ילדים שזכרתי אותם כתלמידים בבית ספר, פתאום חיילים בוגרים על מדים”.

תמי קיי מנהלת השיכבה: “הביקור של הבוגרים היה מרגש אך בעיקר נועד לספק מידע מכלי ראשון לתלמידים שצריכים להכריע על עתיד השירות הצבאי שלהם. אנחנו מחנכים לשירות משמעותי ומאמינים כי כשמדובר על תרומה למדינה, השמיים הם הגבול”.

פורסם בתאריך: 28.11.2022