חדשות וחדשנות בחינוך >

הוקרה לשלוש מנהלות מרחבי הלמידה של המקיף הכללי אמית שדרות

המנהלות: ויקי איבגי, עפרה ממן ושולה אוחנה

במשרד החינוך מחוז דרום, התקיים השבוע טקס הוקרה למנהלות מרחבי הלמידה במחוז דרום, לשלוש נשים מופלאות שהובילו במשך חמישה חודשים, מרחבי למידה למען תלמידי המקיף הכללי אמית שדרות, ונתנו אור בזמנים קשים, יציבות ותמיכה.

רם זהבי מנהל המחוז, העניק תעודות הוקרה, לשולה אוחנה וויקי איבגי שניהלו את מרחב אילת ועפרה ממן שניהלה את מרחב ים המלח. במשך חמישה חודשים הן ניהלו ביד רמה, לימודים, התנדבויות, פעילויות רגשיות ובעיקר העניקו יציבות לתלמידים במצב בלתי רגיל.

בתגובה להוקרה, אמרה עפרה ממן: “בתוך הכאוס שבו היינו ב7/10, הייתה לי את הזכות לנהל צוות ותלמידים מופלאים ממרחב ים המלח. זה היה אי של שפיות שדחקו הצידה את החרדות והפחדים. כרכזת המעורבות בתיכון המקורי תמיד מנחילה לתלמידיי את העובדה שמי שנותן לאחרים מקבל כפליים, אכן לצד הנתינה וההתמסרות במרחב, מה שקיבלתי היה שווה פי עשרות מונים”.

לתחושה של נתינה לילדים, שותפה גם ויקי איבגי שהרגישה שקיבלה יותר ממה שנתנה: “חשוב לי לציין שהיציאה לבית הספר גרמה לי לריפוי נפשי עזרה לי בימים קשים אלו להבין את הצורך בשיגרה ומסגרת , לדאוג לתלמידים ולבנות להם שיגרה בימים של אי ודאות. הרבה יותר ממה שנתתי והייתי עבור התלמידים, קיבלתי מהם כוחות ומשמעות”.

שולה אוחנה, מנהלת מרחב אילת הוסיפה: “היינו במצב לא פשוט, בשלב מסויים הרגשתי שהמקום היחיד שיכול לעזור לי ובטח לתלמידים הוא דרך החינוך. חינוך מגיע ונוגע בכל התחומים שאנחנו מכירים, דווקא מתוכו אנחנו מקבלים המון כוחות וחיזוקים וזה בדיוק מה שהילדים היו צריכים! היה לא פשוט אבל קיבלנו תמיכה מעייירת שדרות, משרד החינוך, רשת אמית, עיריית אילת, ויחד יצרנו מקום שהילדים יכולים לקבל מענים רגשיים ופדגוגים ובעיקר תחושת ביטחון שמישהו רואה ושומע אותם. הייתה לי זכות להוביל ולנהל את החטיבה העליונה באילת, ועוד יותר לחזור הביתה ולקבל אהבה ולהמשיך להעניק גם היום!”.

אדי דגן, מנהל המקיף הכללי אמית שדרות: “בורכנו במנהלות מרחבי למידה שנרתמו והתייצבו לדגל, הן עשו עבודה מכל הלב והנשמה. המון תודות על חמישה חודשים בלתי רגילים”.

פורסם בתאריך: 09.04.2024