חדשות וחדשנות בחינוך >

ערבות הדדית ניו יורק – שדרות. נשיאת אמית בשדרות: “יהודי העולם כולו מצדיעים לתושבים”

קרדיט צילום תמונה: לימור פרידמן

נציגות נשות אמית, נשיאת הארגון אודרי טרכטמן וסגן הנשיאה אנדי גולדשמיט הגיעו השבוע לביקור הזדהות בשדרות. ערכו סיור בטחוני בעוטף שדרות, ביקרו בתיכון אמית ע”ש גוטווירט ובחמ”ל העירוני שם נפגשו עם ראש העיר אלון דוידי ועם הממונה על תיק חינוך, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, מהם קיבלו סקירה של האתגרים והמענים שנתנה העיריה בסבב הלחימה האחרון.
נשיאת אמית מסרה כי נשות אמית בכל העולם מבקשות לחזק ולתמוך בתושבי שדרות, העומדים באומץ ובגבורה תחת אש. “העובדה שתלמידי שדרות מגיעים להישגים לימודיים מצוינים למרות מציאות בטחונית מורכבת מלמדת על חוסן ועל השקעה של הורים, מורים ומנהלים תומכים הראויים להערכה גדולה”.
מפגש מרגש ביותר נערך בבית משפחת אלגזר שניצלה בנס פעמיים מפגיעת טיל מעזה בביתם בשדרות, לאחר שנפל בביתם טיל ששוגר מעזה, ובנס לא התפוצץ. בליל שבת שאחרי, שוב נפל עליו טיל והפעם גם התפוצץ וגרם להרס רב בבית. למרבה המזל, באותו הזמן היתה המשפחה במלון ענבל בירושלים אחרי הזמנתם לשם בידי שונטל יהוד, המחנכת של בנם אוראל מתיכון אמית גוטוירט בשדרות.
היוזמה לתרומת הפוגה במלון היתה של נשות אמית בניו יורק, שכאות הזדהות עם עשרות אלפי התלמידים והמורים, שחיו תחת אש, החליטו לתרום לכל משפחה שנפגעה וזקוקה להפוגה סוף שבוע במלון כדי לאגור כוחות. המנהלים בכל הארץ הציעו למשפחות תלמידים ומורים שנפגעו עזרה ובאמית שדרות הציעו למשפחת אלגזר לצאת למלון לשבת, מה שככל הנראה הציל את חייהם.
נשיאת אמית, סגן הנשיאה ונשיאת אמית לשעבר הגיעו יחד עם מנכ”ל הרשת לבית ההרוס של משפחת אלגזר ובפגישה סיפרה רחל את השתלשלות הארועים: “הגענו למלון ומיד כשירדנו לארוחת ערב, בעלי קיבל טלפון מהשכן, ששאל איפה אנחנו ומספר שהתפוצץ בתוך הבית שלנו טיל. לא ידענו אם לצחוק או לבכות. מיד יצאנו מהמלון ונסענו חזרה לשדרות לראות מה נשאר מהבית ולנסות להציל מה שאפשר. ההזמנה למלון הצילה את החיים שלנו, המורה שונטל, אדי המנהל ונשות אמית היו שליחים טובים של מי שרצה להציל אותנו”.
אנדי גולדשמיט סגן נשיאת אמית: “היינו בניו יורק ועקבנו בדאגה אחרי התלמידים והמורים שלנו, שחיים תחת הפגזות בשדרות וכמעט בכל המדינה. התרגשנו מאוד לפגוש את משפחת אלגזר ואת תושבי שדרות הראויים להערצה, זו זכות להיות שותפים לחינוך בשדרות יחד עם מנהיגות מקומית יוצאת מהכלל”.

בתמונה:
גב’ אודרי טרכטמן- נשיאת אמית
דבי מועד- נשיאת אמית לשעבר
אנדי גולדשמיט- סגן נשיאת אמית
ד״ר אמנון אלדר- מנכ״ל רשת אמית
אילן אבקסיס- סגן מנהל אמית דתי שדרות
משפחת אלגזר משדרות
שונטל בן נעים- מורה באמית שדרות