חדשות וחדשנות בחינוך >

האב השכול ברוך בן יגאל לתלמידי אמית טכנולוגי אשדוד: “לבן הבא אחתום ברגע שיבקש להתנדב לקרבי”

האב השכול ברוך בן יגאל לתלמידי אמית טכנולוגי אשדוד:

בימים אלה של בין שואה לתקומה, התארחו תלמידי מקיף א’ ולוחמים מחיל הים בבית הספר אמית טכנולוגי אשדוד, ויחד עם תלמידי בית הספר שמעו את שיחתו המרגשת של ברוך בן יגאל – אביו של סמ”ר עמית בן יגאל הי”ד.

עמית נפל בפעילות מבצעית בשנת תש”פ. השיחה סחפה וטלטלה את התלמידים, החיילים והצוות החינוכי, והתרגשו במיוחד כששמעו את ברוך אומר: “אם לקחו לי חודשיים לחתום לעמית לשירות קרבי, לבן שיבוא בע”ה אני אחתום ברגע שהוא יבקש, בלי לחכות דקה”.

לאחר מכן, יצאו תלמידי בית הספר בליווי הלוחמים מחיל הים לנקות קברי חללים מבוגרי בית הספר ולומר פרקי תהלים, בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד.

יצחק לוי, תלמיד כיתה י”ב אמר: “השיחה של ברוך הייתה מרגשת מאוד, וחיזקה אצלי את תחושת השליחות למדינת ישראל, ואת ההבנה שיש לנו עם נפלא, שלמרות כל הקשיים יש לו את היכולת להיות מאוחד. בבית העלמין הרגשתי שאני סוגר מעגל כשאמרתי פרקי תהלים על קבריהם של בוגרי בית הספר”.

מנהלת בית הספר, סימה פרץ אמרה: “היום כשראיתי את תלמידינו, יחד עם תלמידי מקיף א’ ולוחמי הים, מקשיבים יחד לשיחה של ברוך ומתחברים לסיפורו המרגש, הבנתי אילו חיבורים יש ביכולותינו לייצר ועל ידי זה לתרום לאחדות החברה הישראלית. כולנו, מבוגרים ונוער כאחד, יצאנו מחוזקים מהיום הזה לקראת הימים הלאומיים”.

פורסם בתאריך: 24.04.2023