חדשות וחדשנות בחינוך >

די-ג’יי באולפנה

תלמידות בעמדת הדיג'יי

קרדיט צילום תמונה: רות ברוידא

תלמידות אולפנת אמית ישורון בפתח תקווה משלבות השנה לימודי תקליטנות בקורס בבית הספר למוזיקה רימון פתח תקווה, שלוחה של בית הספר רימון ברמת השרון, מה שסולל את דרכן אל עמדת הדי-ג’יי הנחשקת בארועים.

מאחורי שילוב מגמת התקליטנות, עומדת הנהלת האולפנית יחד עם עיריית פתח תקווה ורוני קורל, סמנכ”לית שיווק ופיתוח ומנהלת החוץ של בית הספר רימון. “אנו עדים ליותר ויותר נשים הנכנסות לתחום ומתקלטות בארועים. יותר מכך, אנו עדים היום לנשים ונערות מהמגזר הדתי והחרדי שנרשמות לקורס די-ג’יי שמכשיר אותן בתור די-ג’יי מקצועי מהשורה הראשונה”, אומרת קורל.

למרות שנערות עם חצאיות ארוכות ליד הקונסולה עם אזניות די-ג’יי הן מחזה לא שגרתי, במיוחד במקום כמו רימון – ממנו יצאו גדולי הזמרים הישראלים בדורנו, מבחינתן, זה הדבר הכי טבעי ורגיל בנוף. כך משלבות התלמידות חיים של אמונה ומצוות יחד עם תחביבים והתפתחות בכל התחומים.

התלמידה עדי שחם שיתפה: “בשבילי זאת הייתה חוויה מיוחדת, חוויה שפיתחה אצלי יכולות ומיומנויות שונות כמו יצירתיות, ביטחון עצמי, וחשיבה מחוץ לקופסה”.

מבשרת יעקבס, מנהלת האולפנה: “זהות אישית מתפתחת גם דרך מפגש עם דילמות ובחירה בין ערכים. מצאנו ברימון אוזן קשבת ויצרנו קורס שמתאים לתלמידות שלנו. הקורס הוא חלק ממסלולים רבים שמטרתם לתת לבנות כלים להגשמת החלומות שלהן ולפיתוח היכולת האישית לצד חיזוק הערכים”.

פורסם בתאריך: 02.04.2024