חדשות וחדשנות בחינוך >

בעקבות שומרי החומות: הפוגה לתלמידי אמית בדרום – בסופרלנד

בתמונה מימין לשמאל: תלמידות כיתה ז’- בת אל יוביידוב, ותמר אבייב, ראש האולפנית- רחלי בוחבוט, תלמידות כיתה יא- אגם פרץ וחושן אלמקייס. קרדיט צילום תמונה: שירה פרץ

בעקבות התקופה המתאגרת שעברו תלמידי רשת אמית בדרום בארץ במהלך מבצע ‘שומרי החומות’, החליטה הנהלת הרשת עם סיום המבצע לרענן את התלמידים ולהוציא אותם ליום כיף בסופרלנד.
מדובר באלפי תלמידים שבעמל רב צלחו את שנת הקורונה, נקלעו לפתע למצב מלחמה, ריצה לממ”דים וכעת עם החזרה לשגרה, התגייסו נשות אמית מארצות הברית וארגנו תרומה שבזכותה יצאו התלמידים ליום הפוגה ורענון.
חושן אלמקייס, תלמידת כיתה יא6 באולפנית אמית שדרות: “לאחר תקופה לא פשוטה בעקבות ההסלמה ,שהיינו בבית סגורים ומסוגרים ללא אפשרות לצאת לביהס ולהנות אין ספק שהיציאה היום לסופרלנד מפצה וממלא אותנו מחדש”.
רחלי בוחבוט, ראש אולפנית אמית שדרות מתארת יום הפוגה מהנה וחוויתי. “התלמידות שלנו נהנו מכל רגע. הייתה אווירה נעימה ומאחדת, אין ספק לאחר תקופה מתוחה ולא רגועה שעברו תלמידותנו והצוות החינוכי, יום זה מאפשר הפוגה אמיתית לנפש ולנשמה! זכינו שאנחנו שייכות למשפחת אמית!”.
אודיה ברנשטיין, מנהלת קהילת אמית דרום, שיזמה את היום יחד עם נורית דוידי, מנהלת חברה וחיבורים ברשת אמית: “רשת אמית ראתה את ההתמודדות המורכבת של תלמידי הדרום בשנה הזאת, אחרי הקורונה הגיע מבצע שומרי החומות. מעבר ליצירת שיח עם התלמידים, הרשת ראתה לנכון להוציא את כולם להפוגה מאווררת ומשמחת, גם למורים וגם לתלמידים. אנחנו שומעים מכל עבר שזה היה מאוד משמעותי להם, הם מרגישים שרשת אמית רואה אותם, קשובה ומקדישה להם כל כך הרבה משאבים”.
ד”ר אמנון אלדר מנכ”ל רשת אמית אמר כי “אחרי שנה מורכבת של קורונה וחודש של לחימה ומציאות של חיים תחת אש, ביקשנו להעניק לתלמידי אמית בקהילת דרום יום של הפוגה ושחרור כאות הערכה וחיבוק אמיתי”.

פורסם בתאריך: 14.06.2021