חדשות וחדשנות בחינוך >

בעיצומה של מתקפת הטילים: תלמידות אולפנת אמית גבעת שמואל יצאו במבצע חתונה

בעיצומם של האזקעות ומתקפת הטילים, יצאו תלמידות כיתה י”א באולפנת אמית גבעת שמואל במבצע חתונה מעורר השראה.
התלמידות התגייסו ועשו הכל על מנת לשמח חתן – גר צדק וכלה שעלתה מצרפת – אשר קבעו את ביתם בעיר אשדוד, בתקופה מתוחה במיוחד. בעמל רב ורצון ענק נרתמו למשימה, אספו תרומות, חיפשו ספקים ומוצרים שמתאימים לזוג טרי. מיטות, סכו”ם, צלחות, מצעים, ו…..5000 ש”ח!
“עברנו תהליך מאוד ארוך וקשה בשל הגיור של בעלי”, משתפת הכלה. “הגענו לסוף התהליך והיינו צריכים עזרה לארגן את החתונה. דרך המנחה שלנו מצאנו את הבנות של אולפנת אמית גבעת שמואל, אף פעם לא חשבתי שנמצא עזרה עד כדי כך… באמת הבנות והמחנכות היו איתנו מהתחלה עד הסוף, דאגו לנו לכל פרטים וגם לאחרי החתונה חשבו על המון דברים כדי לעזור ולא נשכח את זה אף פעם!! ראינו את המוטיבציה שלהם לעזור וכל האהבה שנתנו לנו וזה לא מובן מאילו לעשות דבר כזה, אנחנו מאוד מערכים את זה”.
אוריה דרוק, תלמידת כיתה יא1 משתפת: “הפרוייקט שזכינו לקחת בו חלק הוא הכי מדהים שעשינו עד עכשיו. לעזור לזוג לקיים חתונה זה דבר שהוא בלתי נתפס ומרגש מאוד, שמחנו בכל רגע שהתקשרנו לבעלי מקצוע ולתורמים כי ידענו שאנחנו עושות את זה למטרה חשובה. כיף לדעת שהשגנו לזוג דברים שהם רצו לחתונה ובכלל לחיים אחרי”.
חנית פרשטנד, מנהלת האולפנה: “דווקא בתקופה מאתגרת כזאת, ההתגייסות של התלמידות למעשה חסד מבורך כל כך, מעידה על החוסן הגבוה שלהן ושלנו. אשרינו שאלו הן בנותינו!!”.
יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל: “ההישג הגדול של גבעת שמואל הוא ללא ספק החינוך של בני הדור הצעיר, מי שעתידים להיות ההון האנושי המשובח בצה”ל, במקומות עבודה, במגוון מקצועות, באקדמיה, בניהול ואפילו בפוליטיקה. צמיחתה של מערכת חינוך איכותית, מתקדמת ומובילה כמו של גהעת שמואל, אינה נמדדת רק בהישגים לימודיים, אלא גם בעשייה חברתית ואזרחית למען הקהילה והמדינה. במיוחד בימים אלו של חוסר שגרה ומציאות בטחונית מאתגרת, בנות האולפנה ניתבו את הזמן לעשייה מבורכת והן כמו כל בני הנוער הנפלאים שלנו, מהוות גאווה גדולה לעיר כולה”.