חדשות וחדשנות בחינוך >

בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל’מבצע ג’וחא’

בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'

גם השנה, בעיצומה של מלחמת ‘חרבות ברזל’, יצאו תלמידי בית החינוך מקיף אמית באר שבע ל’מבצע ג’וחא’, חלוקה של במבה וקולה לחיילים, לזכרו של רס”ן יוחאי (ג’וחא) קלנגל הי”ד.

השנה החלוקה התקיימה בקרב חיילי צה”ל ואנשי כוחות הביטחון בתחנה המרכזית בבאר שבע.

רס”ן יוחאי (ג’וחא) קלנגל הי”ד נפל בפעילות מבצעית במורדות הר דב, מירי טיל נ”ט על שיירת כלי הרכב הגדודית, ביום ח’ בשבט תשע”ה, לפני תשע שנים. כאשר ג’וחא היה רואה שחייליו מדוכדכים, היה נוהג לפנק אותם בבמבה וקולה, כדי להרים להם את מצב הרוח. לאחר נפילתו, משפחתו וחבריו ייסדו את “מבצע ג’וחא” – חלוקת במבה וקולה לחיילים, לזכרו.

התלמידה אוריה פחימה שיתפה: “יצאנו לתחנה המרכזית שבבאר שבע על מנת לשחזר את המעשה של יוחאי, לשמח ולפרגן לחיילים. החוויה הייתה מדהימה ובלתי נשכחת, עצם המחשבה שחייל שחוזר לבסיס קיבל פינוק קטן מאיתנו עם מסר ענק שימח אותנו. הרגשתי שאני עושה מצווה ושליחות בעקבות השחזור הזה, החיוך של החיילים והפרגון שלהם עשה לי את היום”.

צוריאל רובינס, מנהל בית החינוך: “האמת היא שהייתי בטוח שבגלל שנת המלחמה הצוות לא יהיה פנוי למבצע ג’וחא השנה, אבל להפתעתי ולשמחתי הצוות והתלמידים הסתערו על המבצע היפה הזה במרץ ובהתלהבות, ואפילו הרבה יותר מכל שנה אחרת. גאה מאוד בצוות שהוביל את המבצע”.

פורסם בתאריך: 04.02.2024