חדשות וחדשנות בחינוך >

ביוזמת חבריו לשכבה: פינת ישיבה חדשה לזכר מתן דמארי הי”ד שנפל בעזה

ביוזמת חבריו לשכבה: פינת ישיבה חדשה לזכר מתן דמארי הי

לפני כארבעה חודשים מתן דמארי הי”ד, בוגר הישיבת התיכונית אמית בלבב שלם בירוחם, נפל בקרבות בעזה. חבריו ממחזור א’, המחזור המייסד של הישיבה, הרגישו צורך גדול להנציח את חברם. לאחר חשיבה משותפת, הקימו ביחד איתם פינת ישיבה יפה לזכרו.

לבני המחזור היה חשוב לקיים ערב לזכרו של מתן בנושא ‘הנני’, על מנת שגם בני הישיבה הנוכחיים יכירו את דמותו המיוחדת. וכך כללה חנוכת פינת הישיבה מפגש של בני המחזור עם משפחתו של מתן, הוריו, אחיו, אשתו והילדים שלו, כשכל אחד סיפר סיפור קטן שהוא לוקח וזוכר מדמותו של מתן.

טוביה שרתוק, חברו למחזור של מתן, הסביר שהפינה ממוקמת בין בית המדרש למגרש הכדורסל, משום שמתן היה בדיוק איש של שני הצדדים הללו. “הוא היה מאד מחובר לקודש, לענווה ולדרך ארץ מיוחדת, וביחד עם זאת היה ‘שרוף’ על ספורט, עוד בהיותו תלמיד בישיבה, וגם עד לפני נפילתו, כשעבד כמורה לחינוך גופני”.

הרב יאיר יעקבי, ראש הישיבה: “היכולת של אברהם לומר הנני הן לקב”ה והן לבנו, להתמסר עד הסוף לשליחות האלוקית, ובמקביל עד הסוף לאהבת בנו, הופיעה בעולמו הטהור של מתן הי”ד, שלמרות אהבתו הגדולה ודאגתו מעוררת ההשתאות להוריו, לאשתו ולילדיו, נענה לצו האלוקי והלאומי ולחם בעוז ובגבורה בעזה”.

פורסם בתאריך: 09.04.2024