חדשות וחדשנות בחינוך >

“בחרתי בחיים” אימו השכולה של אבי בקרמן ריגשה את תלמידות מדרשת אמית באשדוד שהנציחו את בנה

קרדיט צילום תמונה: ליאורה תורגמן

השבוע, לקראת יום הזכרון לחללי צה”ל ופעולות האיבה, התקיים במדרשת אמית אשדוד ‘ערב שירי לוחמים’. בערב נכחו תלמידות מכל השכבות, הורים ואנשי הצוות החינוכי של המדרשה. במיוחד כיבדה בנוכחותה יהודית בקרמן – אמו של אבי הי”ד.

הערב הוקדש לזכרו של אבי בקרמן הי”ד, בן העיר אשדוד, אשר שירת בחיל האוויר ונהרג בפיגוע שהתרחש בליל הסדר במלון פארק בנתניה בשנת 2002. אבי היה בן 25 בנופלו.

כהכנה לערב זה פגשו נציגות שכבת ט’ את אמו של אבי, שמעו ממנה על ‘אבי שלה’, על תכונותיו ואופיו. ובהתאם, שזרו התלמידות שירי זכרון וקטעים שכתבו על ידן לזכרו של אבי.

יהודית בקרמן, התרגשה מאד מהערב ומדברי הבנות, דיברה מליבה הכואב – ונגעה בלבבות של כולם. “בחרתי בחיים”, היא שיתפה את התלמידות, “בכל מעשה שלי אני שותלת את זכרו של אבי בחיוך”. בסוף הערב, ביקשה לשמור על קשר עם המדרשה ועם התלמידות, ואף הציעה לבוא להתנדב במדרשה.

תמי בן זקן, מנהלת המדרשה, סיכמה: “חווינו ערב משמעותי, עוצמתי ומרגש! הערב הותיר חותם על כל מי שנכח בו. הגב’ בקרמן, אמו של אבי הי”ד, אשה מעוררת השראה – נתנה לנו משמעות נוספת לעצם החיים. נסכה ערך – בעצם מעשי היום יום הקטנים. אני מאחלת לכולנו, לכל עם ישראל, שנהיה טובים! אין נחמה לאם שכולה. אין פיצוי לשכול. אנו רק יכולים להתאמץ להיות טובים מספיק – עבור טובי בני העם שלנו, ששילמו את היקר מכל – עבור קיומנו במדינת ישראל”.

"בחרתי בחיים" אימו השכולה של אבי בקרמן ריגשה את תלמידות מדרשת אמית באשדוד שהנציחו את בנה

 

פורסם בתאריך: 03.05.2022