חדשות וחדשנות בחינוך >

בזכות המחנך: העולה החדש מפינלנד בן ה15 חגג בר מצווה

ישי מלמסטרום בן ה15, עולה חדש מפינלנד ותלמיד ישיבת אמית אשדוד, חגג השבוע בר מצווה ועלה לתורה בבית הכנסת האשכנזי ‘בית צור’ באשדוד.

עד לפני שנתיים, הוא בקושי ידע על יהדותו ומטבע הדברים גם לא חגג את הגיעו למצוות בגיל 13. בתקופה האחרונה, גילתה המשפחה את יהדותה ועלתה ארצה. כאשר למחנך שלו, הרב מעוז שוורץ נודע הדבר – הוא החליט לארגן לו חגיגת בר מצווה מיוחדת.

בארוע נטל חלק הרב יוסף שיינן רבה האשכנזי של אשדוד שברך את חתן הבר מצווה. חבריו של ישי בישיבת אמית אשדוד, הגיעו לחגוג יחד איתו וקראו ביחד “עם ישראל חי”.

המחנך שלו, הרב מעוז שוורץ שיזם ודאג לארגון האירוע יצר קשר מיוחד מאוד עם ישי: “הרגשתי שליח לעשות בר מצוה לעולה חדש. לא רק בגלל שזה תלמיד שלי אלא בגלל שזו חלק מהשליחות שלנו לגרום לכל יהודי שעלה ארצה להישאר כאן, ולתמיד. כולם נרתמו למשימה – ההורים, התלמידים, הצוות. פשוט מרגש, שליחות של ממש”.

ההורים שהופתעו לטובה מהיחס החם שהם מקבלים בישיבה מספרים: “אנחנו לא מפסיקים להתרגש ולבכות. בלעדיכם איך היינו יכולים להסתדר בארץ עם כל הקשיים? החזרתם לנו את הנשמה”.

הרב שלום מלול, ראש הישיבה: “כחלק מקליטת העלייה שזוכה החברה הישראלית, זכינו לרגעים מרגשים ביותר בחגיגת בר המצווה לחבר מהכיתה, ישי, עולה חדש. מדהים ומרגש היה לראות את כל קהילת הכיתה: התלמידים, המורים וההורים מתגייסים באהבה גדולה למען סיפור מרגש של נער שלא זכה לחגוג את הבר מצווה. אין מקום כמו ארץ ישראל ואין משפחה יותר חמה ואוהבת מאשר עם ישראל. עם ישראל חי”.

פורסם בתאריך: 17.10.2021