חדשות וחדשנות בחינוך >

בדרך לטיול השנתי עוצרים להתנדבות חקלאית

התלמידים בהתנדבות חקלאית

קרדיט צילום תמונה: ישי ליפשיץ

מתוך הבנה שעם ישראל נמצא במציאות מורכבת של מלחמה ואתגרים לאומיים, יצאו תלמידי שכבת י”ב בבית החינוך אמית בר אילן גוש דן לטיול שנתי באילת. בדרך הם עצרו להתנדבות חקלאית בעין יהב בערבה הדרומית.

במהלך היום הראשון לטיול, פגשו התלמידים את משה החקלאי שהסביר את הקושי שנקלע אליו עקב מחסור בעובדים, והנחה אותם בעבודה בחממות של עגבניות, עגבניות שרי וחצילים.

התלמידים סידרו את החלקות, גזמו והסירו צמחיה מיותרת משיחי העגבניות וקטפו את החצילים הבשלים. העבודה התקיימה במרץ לשמחת החקלאי והתלמידים שהרגישו תורמים ומשמעותיים.

התלמיד צוף גוטליב שיתף: “בתקופות המלחמה אנחנו השמיניסטים בני ה-18 שלא מגויסים עדיין חיפשנו מקום שנוכל לתת יד ולתרום את חלקנו למאמץ המלחמתי, כך נקראנו לדגל בענף החקלאות. שום שיעור בבית ספר לא ילמד תלמיד יותר מחקלאות ארץ ישראלית במיוחד בשעת מלחמה. החיבור לקרקע ולשורשים דווקא בזמן מלחמה הוא מובן מאליו ותחושת הנתינה היא הדבר הכי מספק שיכול להיות”.

חמי כרמיאל, מחנך י”ב: “מצד אחד היה לנו חשוב שהחיים יימשכו, ושלחברה יהיה טיול כמו שצריך, ומצד שני רצינו לבטא שותפות וסולידריות עם המורכבות שהעם נמצא בה. שמח שמצאנו את הנוסחה המוצלחת”.

פורסם בתאריך: 04.03.2024