חדשות וחדשנות בחינוך >

באשדוד זוכרים את כוכבה הי”ד

באשדוד זוכרים את כוכבה הי''ד

קרדיט צילום תמונה: אור בן שושן

לקראת יום הזכרון לחללי צה”ל ופעולות האיבה, התקיים במדרשת אמית שחרי באשדוד ערב שרות וזוכרות.

ערב זה כבר הפך למסורת שנתית במדרשת אמית שחרי, ערב שכולו ציונות, ערכים, אהבת הארץ והוקרת החללים במלחמות ישראל ופעולות האיבה.

מדי שנה מוקדש ערב “שרות וזוכרות” לחלל צה”ל או נפגע פעולות איבה. התלמידות לומדות על הדמות הנבחרת, ומנציחות את זכרה בקטעי קריאה, שירה והמחזה. הערב מתקיים לכלל תלמידות המדרשה (ז-יב), צוות חינוכי, הורים ובוגרות.

השנה, בחרו שכבת ט, השכבה האחראית על ערב “שרות וזוכרות” את כוכבה דעי אבן חיים הי”ד, תושבת העיר אשדוד שנרצחה בפיגוע ירי בהר חברון בשנת תש”ע .

תלמידות שכבה ט’ נפגשו עם משפחתה של כוכבה, שמעו על דמותה המאירה ומידותיה הטובות.

את הערב כיבדו בנוכחותם הוריה של כוכבה, אחיה וביתה (שיבדלו לחיים ארוכים).

במהלך הערב התלמידות העלו על נס את מידותיה הטובות של כוכבה ז”ל. כמו כן, התמקדו בערכים שאפיינו את כוכבה, ועשו מאמץ ללמוד מהם ולאמץ אותם לחייהן.

בין קטעי הקריאה והמחזה השונים, הקהל שר שירים לזכרה של כוכבה ז”ל בליווי מוסיקלי.

מירב אחותה של כוכבה הודתה, בשם המשפחה, לבנות המדרשה על שבחרו להקדיש את הערב כולו לזיכרה. המשפחה אף הכינה ברכון לשבת לזיכרה ולזכר מי שנרצחו עימה והוא חולק לתלמידות. מירב ציינה כי כוכבה הייתה אשת חסד גדולה, אוהבת הארץ והאדם.

שילת אמר ואוריה ידידים תלמידות שכבה ט מספרות: ”הלמידה לקראת הטקס השפיעה עלינו מאוד, דמותה של כוכבה אליה נחשפנו לראשונה, ההיכרות עם מידותיה והערכים שבהם דגלה היו משמעותיים מאוד. זה השפיע על כיבוד ההורים שלנו, עלמהכנסת האורחים שלנו ובכלל- על השאלה איך אנחנו יכולות לנסות להיות טובות יותר’.

תמי בן זקן, המנהלת: ”ערב זה הוא מסורת נפלאה בשחרי. בעקבות המפגש המקדים של התלמידות עם משפחתה של כוכבה, נוצר חיבור מיוחד והיכרות מעמיקה עם הדמות ועם החותם שהותירה אחריה. הבחירה בכל שנה, בבן או בת ממשפחת השכול של העיר אשדוד היא ערך חינוכי מיוחד מאוד’.

פורסם בתאריך: 25.04.2023