חדשות וחדשנות בחינוך >

אסיפת מורות-תלמידות

אספת מורות-תלמידות

באולפנית שבקריית חמ”ד אמית שדרות התקיימה השבוע אסיפת מורות תלמידות. במקום לפגוש את ההורים, הנהגת התלמידות של האולפנית החליטה לחשוב מחוץ לקופסא וליצר מפגש ושיח של מורות עם הבנות.

שוהם מנדל, אחת מתלמידות האולפנית וחברת הנהגת תלמידות סיפרה: “עלו קולות מבנות שהרגישו צורך לשתף וגם לדעת מה עובר על המורות, מה היום יום שלהם, מה מעניין אותם חוץ מבית ספר וציונים. אז החלטנו לעשות אסיפה כזו. כל נציגה מהנהגת התלמידות העבירה שיעור בנושא בכיתה שלה, כהכנה לאסיפה. הבנות מאוד התלהבו מהרעיון”.

שהם הוסיפה: “הכנו, ביחד עם המורה מירב שראל שנתנה הכוונה והדרכה- תוכנית לאיך זה יילך, כרטיסיות לפתח שיחה של אדם לתלמיד בלי קשר לציונים, תחביבים משפחה”

המורה מירב שראל שיתפה מנקודת המבט שלה: “לראות מורה ותלמידה יושבות בכיף פותחות את הלב ומשוחחות על החיים האמיתיים ולא רק על הלימודים, זו מציאות שאנחנו צריכים לאמץ. שמחתי להיות חלק ממהלך שהובילו בנות הנהגת התלמידות. סוד ההצלחה של המפגשים היה התהליך שקדם להם, הבנות והמחנכות העבירו פעילויות בכיתה ודנו על בניית קשרים חברתיים ושיח, במקביל גם המורים בצוות הכינו קלפי שיח והזמינו את התלמידות למפגש. כל תלמידה קיבלה בסיום המפגש מחזיק מפתחות ובו אוסף משפטי העצמה שהכינו עבורה המורים. אין ספק שהמפגשים חיזקו את תחושת השייכות והקרבה בין הצוות לתלמידות וזו רק ההתחלה להמשך חיזוק הקשר”.

רחלי בוחבוט, ראש האולפנית סיכמה: “פותחים את הלב פותחים את הראש. מטרת האסיפה לקדם שיח אישי ולייצור קרבה ואכפתיות בין תלמידות למורים, הבנות לקחו חלק פעיל באסיפה וברכו על הרעיון , צוות המורים התגייסו בשמחה לטובת הפרויקט שצלח מעבר למצופה תודה ענקית למירב שראל על ההובלה וכמובן להנהגת תלמידות על ההתגייסות”.

אסף בן דוד מנהל קריית החינוך: “האולפנית נמצאת בתהליך של צמיחה משמעותית בכל התחומים. העמקת הקשר בין התלמידות לצוות מהווה נדבך חשוב מאוד בהמשך הצמיחה הזאת”.

פורסם בתאריך: 14.06.2022