חדשות וחדשנות בחינוך >

אמית באר טוביה למען החקלאים

למרות טלטלות הקורונה והחורף הסוער, תלמידי תיכון אמית באר טוביה לא ויתרו על יום מיוחד של התגייסות למען הקהילה ובעיקר למען החקלאים באיזור. השבוע ערכו בתיכון פסטיבל חקלאי ססגוני ובמסגרתו מכרו מגדלים וחקלאים את מיטב התוצרת של האיזור לתלמידים המורים וההורים והכל ברוח ערכי הקיימות והערבות ההדדית.

את הפסטיבל הובילה ורד נורני רכזת גיאוגרפיה אדם וסביבה, בשיתוף חקלאי הקהילה ומחלקת הנוער, במטרה לחבר את התלמידים לערכי המורשת החקלאית ולמשקים החקלאים בסביבתם, בזיקה למועדי ישראל. כהכנה לאירוע, יום קודם לכן, שמעו התלמידים הרצאות בנושא צרכנות נבונה, תחבורה מקיימת במאה ה21, טכנולוגיה חקלאית באתגר הקיימות ועוד.

בלב הפסטיבל הססגוני עמד שוק חקלאי טרי מהשדה והשתתפו בו מגדלי אבוקדו, תות שדה, רימונים, כרובית, בטטה ועוד. כדי לעודד קיימות, ערכו התלמידים משכבה ח’ שוק ‘תן-קח’ למכירת בגדים משומשים. התלמידים התנסו ונהנו גם מ- ‘טעימה ירוקה’-בישול בטבע בהובלת נאמני הגינה הלימודית, נגה שמיר ומחלקת הנוער, קטי דהרי והגרעינרים וממרוץ סביבתי Treasure-HIT בהובלת עינת סולומון ותלמידי מנהיגות ירוקה. הרכב של תלמידים שר וניגן על הבמה ותלמידים הכינו ומכרו כתרי פרחים כשההכנסות מוקדשות לסיוע לבעלי צרכים מיוחדים. הורים ותלמידים צפו בתערוכת אומנות בהשראת Colorfood Wine בהובלת צוות אומנות, ולתלמידים נערכה פעילות ODT סביבתי בהובלת צוות חנ”ג.

רוני כהן תלמידת כיתה ז’: “בשנת 2022 האחריות לשמירה על הסביבה היא של כולנו והנושא מאוד חשוב, לכן גם השוק החקלאי היה חשוב כל כך וגם מיוחד. אני נהנתי במיוחד גם ללמוד להכין בעצמי את זרי הפרחים”.

התלמיד איתי חיימסון שיתף גם הוא: “מעבר ליום לימודים חווייתי, שמחנו, בימים לא פשוטים לחקלאים, לחזק אותם ולאפשר להם למכור תוצרת חקלאית טרייה לכל מי שהגיע לפסטיבל”.

ורד נורני, מחנכת כיתה ורכזת החינוך החברתי: “גם בימי הקורונה, חשוב לנו לשמר את הערבות ההדדית שלנו בקהילת אמית באר טוביה, לחזק את חקלאי האזור כולו ולהעביר מסר של חיזוק, תמיכה ואכפתיות”.

פורסם בתאריך: 01.02.2022