חדשות וחדשנות בחינוך >

אות שרת החינוך למתנדב – לליבי בלוך מאולפנת אמית חיפה

מתוך אלפי בני נוער מתנדבים ולאחר תהליך ארוך של בחירה, הועדה המחוזית לאיתור מצטיין במעורבות חברתית בחרה את ליבי בלוך, תלמידת כיתה י”ב באולפנת אמית חיפה, כזוכת פרס שרת החינוך לשנת תשפ”ג לנוער מתנדב מצטיין ממחוז חיפה, ע”ש אלעד ריבן.

ליבי בלוך היא פעילה באופן משמעותי; מתנדבת בכל הזדמנות וסוחפת אחריה בנות שיצטרפו אליה. ליבי היא נציגת הנוער הדתי במחוז חיפה במועצת התלמידים המחוזית – יו”ר נוער ההקהל, ומשמשת כרכזת נוער במשרה מלאה בתנועת המושבים ביישוב כרם מהר”ל, בו דתיים, חילונים, בעלי צרכים מיוחדים- כולם יחד פועלים מתוך אחוה ואמון.

בתגובה לזכיה אמרה ליבי בלוך: “מודה ושמחה בכל האנשים הטובים שמקיפים אותי. אני מרגישה זכות גדולה לקבל אות הצטיינות לזכרו של אלעד ריבן ז”ל. אלעד נספה בגיל 16 כשהתנדב בעזרה בצוות הכבאות באסון הכרמל והנתינה היתה מהותית בחייו של אלעד. אני מודה על ההזדמנות להמשיך את דרך הנתינה של אלעד. אני מאמינה שכל אחד יכול למצוא את הדרך שלו לתרום במה שהוא טוב בו”.

אביטל פלג, מנהלת האולפנה: “אין מישהי מתאימה יותר מליבי לפרס על מעורבות ואקטיביות חברתית- כל חייה סובבים סביב הערך של תיקון עולם. ליבי מתנדבת בכל רגע נתון ומקדמת ערכים של חיים משותפים, מנהיגות וקיימות. מרגש לראות בני נוער חילונים ששומרים כשרות ושבת במועדון היישובי בהחלטה משותפת כדי לאפשר לכל בני הנוער לקחת חלק בפעילות. ליבי מוכיחה שהעתיד המשותף אפשרי כשרק פועלים מתוך אמונה ושליחות”.

פורסם בתאריך: 18.12.2022