חדשות וחדשנות בחינוך >

אולפנת אמית אוריה באר שבע – פותחת שנה במסע בעקבות אבות האומה

אולפנת אמית אוריה באר שבע – פותחת שנה במסע בעקבות אבות האומה

קרדיט צילום תמונה: הרב ארז אוחיון

עלו זה בנגב! את הקריאה העתיקה הזו המהדהדת שנים במרחבי הנגב, חוצה ואדיות ודיונות של חול – החליטו תלמידות אולפנת אמית אוריה באר שבע ליישם הלכה למעשה.

השבוע סיימו תלמידות חטיבת הביניים שלושה ימי גיחה ברחבי ארץ הנגב, במטרה להתחבר לאבות האומה אברהם ויצחק שהתגורר בנגב וחפרו בה בארות, כמו גם החלוצים שלא נבהלו מהשממה והגיעו להאחז בארץ הנגב.

את הגיחה פתחו התלמידות בבית אשל – אחד משלושת המצפים שהיו בנגב. שם שמעו את סיפורן של אחת עשרה הנקודות-יישובים שהוקמו בין לילה בכדי להכליל את הנגב בגבולות המדינה שבדרך. משם המשיכו לגשר התלוי שחוצה את נחל הבשור. לאורך הדרך ראו התלמידות את עשרות היישובים והמושבים שהוקמו על ידי עולים שהגיעו לאחר קום המדינה והמשיכו לחזק את ההתיישבות בנגב. הן ביקרו בנתיבות, שהחלה את דרכה כעיירת פיתוח ושם פקדו התלמידות את ציון קברו של הבבא סאלי- רבי ישראל אבוחצירא זצוק”ל לאמירת סליחות.

אבישג קמחי מכיתה יב’ שהובילה את בנות שכבה ז’: “ריגש אותי לראות כל אחת מהתלמידות עם החוזקות שלה, מסייעות אחת לשניה בלילה וביום, רק בשטח רואים את הכוחות ואת החיבורים המיוחדים”.

טליה ביטון המש”צית מכיתה ט’, בוגרת קורס השל”ח: “בקיץ עברתי קורס הכשרה ועכשיו בגיחה הצלחתי לסייע לבנות שכבה ז’ להסתגל ולמצוא את עצמן. מבחינתי זו שליחות”.

נורית דוידי, מנהלת האולפנה: “בשנים האחרונות עברה אולפנת אמית אוריה מטיול שנתי למסע משמעותי. הפדגוגיה באולפנה מתחילה מהכיתה דרך מרחבי ארץ ישראל בחיבור עמוק לאבות ולמקורות. הכי מדהים זה לראות את התלמידות מובילות בעצמן ומתחברות”.

פורסם בתאריך: 19.09.2022