?איך בוחרים בית ספר תיכון

בימים כאלו עם שפע של בתי ספר מכל מיני תחומים ועם פתיחת שנת הלימודים יצאנו לברר איך כדאי לבחור בית ספר תיכון, על מה להשים דגש ובשל העובדה שיש הרבה […]

בימים כאלו עם שפע של בתי ספר מכל מיני תחומים ועם פתיחת שנת הלימודים יצאנו לברר איך כדאי לבחור בית ספר תיכון, על מה להשים דגש ובשל העובדה שיש הרבה סגנונות מה כדאי לבדוק.

 

תיכון, חטיבה, איך בוחרים תיכוןן

חברים: חשוב מאוד שלילדים יהיו חברים מהמסגרת הקודמת. לחברים יש השפעה על ההתפתחות וזה הופך משמעותי יותר ויותר. זה יקל עליו בהסתגלות ובחוויה החברתית.

קרבה למקום המגורים: יש חשיבות גדולה למיקום בית הספר. מרחק גדול מהבית יכול לפעמים להיות כרוך במחיר חברתי כי רוב הילדים גרים ליד בית הספר ונפגשים עם החברים.

יום פתוח: כדאי מאוד להגיע ולהתרשם מהבית ספר. בתי ספר עשים ימים פתוחים והם מדגישים את הערכים שחשובים להם. חשוב ללכת ליותר מבית ספר אחד, כדי להתרשם. מה כדאי לבדוק שם? למשל את השירותים, המבנה החיצוני והאם הוא מטופח ונקי. חשוב לערוך סיור בבית הספר גם ביום רגיל. ככה תוכלו ללמוד על ההתנהלות ועל האווירה בבית הספר.

נתוני בית הספר: ברשת מפורסמים ציוני המיצ”ב על הרמה הלימודית בבית הספר בהשוואה לבתי ספר אחרים. האם הם מרגישים מוגנים או בסביבה קשה? תשקיעו בקריאה של הנתונים כי יש להם הרבה משמעות והם יכולים לעזור לכם לקבל החלטה טובה.

בנוסף, תדברו עם הורים שהילדים שלהם לומדים כבר בבית הספר: מה דעתם על המסגרת החינוכית, האם הם מרוצים ועוד. כדאי לדבר עם כמה הורים ולשמוע דעות שונות. חשוב גם שיתבצע שיח משותף בין ההורים לילדואל תציבו לו עובדה. כדאי שתשתפו את הילד בבחירה, תאספו נתונים על בית הספר וככה תקבלו חוות דעת, ויחד תחליטו מה בית הספר הטוב ביותר.